Teatr w czasie kwarantanny, wspomnienie o Aktorze, thriller 'Czarne morze', kariera Bohatera (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-04-08 16:46 | Zmodyfikowano: 2020-04-08 16:47
A|A|A

DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przygotowuje premierowy spektakl. Próby do 'Nowego Dekameronu' trwają zdalnie, także online odbędzie się pierwsza premiera (druga, już w wersji scenicznej, po epidemii). Rozmawiamy z Jackiem Głombem, Bartoszem Bulandą i Robertem Urbańskim.

 

Jakub Tabisz z Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu. Teatr na faktach działa, zbiera historie z czasów epidemii, na ich podstawie powstaną 'Opowieści z kwarantanny'.

 

 

 

 

 

 

Wraz z profesor Teresą Sawicką wspominamy Danutę Balicką i Andrzeja Mrozka - zmarłych aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu.

 

 

Maciej Musiałowski - kilka lat temu wygrał Przegląd Piosenki Aktorskiej, został etatowym aktorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, przygotował monodram pt. 'Bohater'. A potem jego kariera przeniosła się głównie do telewizji i filmu. Można go oglądać w głównej roli w najnowszym filmie Jana Komasy 'Sala samobójców. Hejter'.

 

Wieczór z Kulturą. Karolina Macios, jedna z najlepszych w Polsce redaktorek książek, m.in. Marty Guzowskiej, Wojciecha Chmielarza, Marka Krajewskiego, Macieja Siembiedy, wydała własną powieść 'Czarne morze', thriller psychologiczny (Wielka Litera). Część akcji dzieje się we Wrocławiu. Rozmawiamy o byciu autorką i redaktorką.

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

 

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama