Zwiedzaj Wrocław bez wychodzenia z domu. Przewodnicy zapraszają na wirtualne spacery

Maciej Sas, GN | Utworzono: 2020-04-09 09:49 | Zmodyfikowano: 2020-04-09 09:49
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Chcesz wyskoczyć na spacer po Wrocławiu w towarzystwie profesjonalnego przewodnika? Do tego legalnie i... bez wychodzenia z domu? Taki sposób na zwiedzanie miasta wymyślili pracownicy Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

ZOBACZ FILMY: zwiedzaj Dolny Śląsk nie wychodząc z domu

ZOBACZ FILMY: zwiedzaj Wrocław

Jak mówi Alfred Wagner, zastępca dyrektora Biura to pomysł, który łączy dwie potrzeby: wsparcie wrocławskich przewodników miejskich, którzy zostali teraz pozbawieni możliwości zarabiania, ale też znakomita promocji miasta i możliwość spaceru po mieście dla jego mieszkańców:

Takich spacerów ma być w kwietniu 10, a zabierze nas na nie 5 wrocławskich przewodników. Wśród nich jest Arkadiusz Förster:

Dodajmy, że na pierwszy spacer, po Rynku, na Visit Wroclaw wybrało się w sumie ponad 65 tysięcy osób, w tym goście z Izraela i Holandii.

Posłuchaj też reportażu: "Wrocławska turystyka na OIOM-e”

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Grzegorz
2020-04-09 21:57:26
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -239
Andrzeju, jak się żyje w tej alternatywnej rzeczywistości, co?
~PLATFORMA? NIKT NA NICH
2020-04-09 17:01:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 233
NIE ZAGŁOSUJE. Dlaczego? Jak rządzili ludzie zarabiali 3 złote na godzinę. Wymagali od sprzątaczek w cefaukach 3 języków obcych. Największe bezrobocie było za ich czasów. Traktowali ludzi, jak śmieci.
~wrocławianin
2020-04-09 16:25:03
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
To dobra inicjatywy. Mieszkam we Wrocławiu 50 lat i do tej pory nigdy nie miałem czasu aby zwiedzać Wrocław z przewodnikiem.
~Za 20 lat to Platforma
2020-04-09 16:03:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 240
Na szczęście będzie mieć pozamiatane. Ryje od koryta naród im na długo oderwał. Teraz wielu osobom dobrze się żyje, mają wyższe pensje. Za Platformy zarabiali 3 złote na godzinę. Buuuaaahhhhhhhaaaaaaaaa. I ONI MAJĄ WRÓCIĆ? BUUUUUUAAAA. Największe bezrobocie było za Kopacz i Tuska. Trzeba być debilem, aby na nich głosować.
~KMIOT FABIO
2020-04-09 15:39:36
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 238
Straciłeś człowieczku kontakt z rzeczywistością. Nie masz pojęcia, jak dziś żyją Polacy i jak Polskę zrujnowała Platforma.
~FABIO
2020-04-09 15:37:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 276
Podatków nie płacę, bo mój pracodawca z Platformy Obywatelskiej zatrudnia Polaków na czarno. Proste?
~FABIO
2020-04-09 15:33:31
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 254
Prokuratorskie zarzuty to ma jak na razie połowa posłów Platformy Obywatelskiej i to nie koniec. Ja również nie mam prawa jazdy i jak tysiące obywateli konta w banku. Co myślisz, że jesteś lepszy, bo masz pieniądze? Zapisz się do Platformy Obywatelskiej - tam potrzebują takich jak ty.
~REŻIM TO BYŁ
2020-04-09 13:17:08
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 231
ZA PLATFORMY, kiedy miliony Polaków traciło pracę, a liberałowie niszczyli zakłady pracy, kiedy zabierano dzieci rodzicom do domów dziecka z powodu biedy, kiedy sędziowie wsadzali za kraty tysiące rowerzystów na kacu i ludzi, którzy kradli ze sklepu batoniki. Bydlaki były totalnie antyobywatelskie jak dziś zresztą. DLATEGO WSZYSCY BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA ANDRZEJA DUDĘ.
~Fabio
2020-04-09 12:08:47
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -246
Nie ma zakazu pracowania, spacerowania, jazdy na rowerze ani biegania. Wg. oceny rzecznika praw obywatelskich zakazy wstępu do parku czy do lasu, są bezprawne i niezgodnie z ustawą zasadniczą. Nie przyjmujcie żadnych mandatów. A celebryci z setkami tysięcy złotych na koncie niech sobie siedzą w swoich willach i pouczają ludzi, że mają w domu zostać. Zakazy te tak naprawdę mają zapobiec ogólnopolskim demonstracjom i zamieszkom przeciwko reżimowi pisiorskiemu.
~Nie mam zamiaru
2020-04-09 11:45:49
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -223
wirtualnie zwiedzać Wrocławia. Chętnie wybiorę się na spacer
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.