Dzierżoniów: Dodatkowe testy na koronawirusa dla mieszkańców przebywających na kwarantannie

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2020-04-10 13:24 | Zmodyfikowano: 2020-04-10 13:27
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

-Dzięki umowie ze specjalistycznym laboratorium miasto przeprowadza już testy wśród pracowników służb medycznych i porządkowych - wyjaśnia Rafał Pilśniak - rzecznik magistratu:

Do współpracy zaproszono także sąsiednie samorządy. M.in. Pieszyce, Bielawę, Niemczę czy Łagiewniki, które również mogą skorzystać z testów, współfinansując je. Działania miasta wspiera powiat, który zobowiązał się finansować obsługę logistyczną przeprowadzania testów, a także powiatowy inspektor sanitarny, którego rolą jest typowanie osób i czasu, którym testy są przeprowadzane.

"Wykonywanie testów to najlepszy sposób zapewnienia bezpieczeństwa i jak wskazują fachowcy także najlepsza profilaktyka w walce z koronawirusem. W wielu przypadkach skróci to czas przebywania mieszkańców na kwarantannie, a pracownikom służb pozwoli na szybszy powrót do pracy. Dziękuję mojemu zastępcy, która m.in. wskutek dużej determinacji doprowadziła do stworzenia takiej możliwości. Jesteśmy być może pierwszym, a na pewno jednym z pierwszych samorządów, który przeprowadzi testy w takiej skali." - informuje w swoim komunikacie Dariusz Kucharski - Burmistrz Dzierżoniowa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama