Zapłacimy więcej za śmieci? Nowa firma wywiezie odpady z centrum Wrocławia

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 2020-04-10 14:36 | Zmodyfikowano: 2020-04-10 14:37
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wyboru nie dokonano jednak w postępowaniu przetargowym, tylko w ramach zamówień z wolnej ręki. Prezes wrocławskiej spółki Bartosz Małysa tłumaczy, że ze względu na pandemię koronawirusa Krajowa Izba Odwoławcza zawiesiła postępowania, a bez niej nie udałoby się ostatecznie rozstrzygnąć przetargu.

Małysa dodaje, że miasto musiało szybko znaleźć wykonawcę, bo umowa z Albą kończyła się w maju.

Ekosystem zapewnia, ze firma Chemeko-System złożyła bardziej atrakcyjną cenowo ofertę w porównaniu do wcześniejszej propozycji WPO Alby, która do tej pory odbierała odpady z tego terenu Wrocławia. Umowa z Chemeko-Sytem została zawarta na pół roku.

Kolejne strefy w których miasto wybierze firmy odpowiedzialne za wywóz odpadów to Psie Pole, Krzyki i Fabryczna. Nie wiadomo jeszcze czy wrocławianie zapłacą więcej za wywóz śmieci. To się okaże, dopiero po przeprowadzeniu wszystkich przetargów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Arczi
2020-05-11 10:58:38
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie wiem po co się wymienia te kubły z dobrych na dobre nie lepiej zmienić nalepkę z operatorem
~Zbyszek
2020-04-21 06:14:16
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale będzie śmietnik przez kilka pierwszych tygodni. Nowe brygady, ogarnianie adresów, punktów, a ekosystem tylko będzie karami walił za brak odbioru ;-D
~wrocław w koncu polski
2020-04-17 11:40:01
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 1
w koncu niemiecki krzyzak wyrzucony z Polskiego Wrocławia:):) podatki zostaną we Wrocławiu - Dolnym Śląsku - Polsce a nie w IV rzeszy.. panie Małysa i Sutryk tak zostaniecie naszymi bohaterami - dzieki:)
~scisłowiec
2020-04-16 10:02:12
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dlaczego zmiana firmy w takiej sytuacji? Dlaczego bez przetargu? W mojej branży w takich sytuacjach raczej przedłuża się umowę z obecnie działająca firmą. To prostsze!
~Julek
2020-04-14 22:20:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czasy takie, że odpami będziemy wszyscy interesować się bardziej. A że działania bez przetargu dziwią i bulwersują to dobrze świadczy o naszej społecznej czujności
~Tomek
2020-04-14 22:01:11
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
a co to za spęd trolli w komentarzach XD wygrała tańsza firma to chyba dobrze. Kryzys idzie, miasto kasy nie ma to trzeba oszczędzać. Jakoś na Kozanowie Chemeko mi odbiera odpady i wszystko jest ok także odpuśćcie sobie to pisanie za 50gr od komentarza bo az w oczy to kłuje :)
~Pytająca
2020-04-14 21:30:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
DLACZEGO prezydent Sutryk na to pozwala! Bez przetargu! W czasie zarazy to ważne.aby działała nowoczesna firma, europejska o dobrej opinii -jak Alba. Inaczej wszyscy się pozarażamy!
~Wkurzony
2020-04-14 21:11:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Chemeko ma złą reputację! Na Albe jakoś mniej narzekamy! A czemu ją wykopali? Że drożej... Ciekawe o ile....
~Tymon
2020-04-14 21:07:13
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -2
Drodzy Państwo. Powściągnijmy emocje! Domagajmy się interwencji władz miejskich, ekosystem to spółka miejska. Bez wątpienia naruszyła prawo. A jej prezesi za to odpowiedzą. A radio Wrocław będzie to relacjonowac. Prawda?
~Mateo
2020-04-14 14:24:07
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bzdury. Nie zrobiono przetargu bo jest wirus! JAKIE GŁUPIE WYTŁUMACZENIE ABY FOROWAC TAŃSZA FIRMĘ. CZEMU TAŃSZA TO LEPSZA! Sprawa odpadów to chyba nasze zdrowie i bardzo ważna kwestia dla mieszkańców. Jeśli poprzednia firma była ok to czemu się ją zmienia bez przetargu!!!
~Mona
2020-04-14 14:18:59
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie popieram działań Ekosystemu. Nie tędy droga. Nie w taki sposób. Samorządy wiadomo, ze musza oszczędzać ale czy wybór oferenta, który ma zła opinię i działa na granicy z prawem jest najrozsądniejszym wyjściem
~Krzak
2020-04-14 13:48:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dlaczego zmienia się firmę bez przeprowadzania przetargu!? Spółka miejska i takie rzeczy ! Pandemia nie tłumaczy przekrętów. I dlaczego taniej ma byc lepiej?
~myśląca
2020-04-14 13:35:17
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Radio Wrocław dziękuje, że o tym piszecie! Poproście o jakieś komentarze. Mam nadzieję ze nie tylko zwykłych ludzi to oburza( patrzcie komentarze), w tym artykule BRAKUJE KOMENTARZA, OPINII PREZYDENTA JACKA SUTRYKA
~justyna
2020-04-14 13:15:09
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
"Ekosystem zapewnia, ze firma Chemeko-System złożyła bardziej atrakcyjną cenowo ofertę w porównaniu do wcześniejszej propozycji WPO Alby" kochane radio Wrocław słucham Was od lat!!!!Ale co to za argument, zatem mamy kupować produkty i usługi od najgorszych, bo są najtańsze. O Chemko niestety czytałam wiele złego, a wy drodzy dziennikarze ...nie słyszeliście?
~karol
2020-04-14 12:57:40
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -2
I dlatego mnie namawiacie, abym został w tym dziwnym kraju ???? spółka miejska nie przeprowadza przetargu!!!! Dlaczego? Bo jest pandemia. Czy pandemia to przyzwolenie na kolejne wałki i przekręty. Ratunku!!!
~maluszek
2020-04-14 12:52:05
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ręce opadają:( Czy w Polsce zmieni sie coś w końcu w kwestii machlojek i kombinacji? Przecież z daleka widać, ze coś jest tu grubymi nićmi szyte!!! Nie ma społecznego przyzwolenia na takie kombinacje. Czy nie korzytniej byłoby negocjować z poprzednim wykonawcą ceny w okresie do przetargu, by zachować ciągłość realizacji zadania, a przystąpic do procedury przetargowej jak w Polsce wrócimy do normalności. Podobno najważniejsze jest zdrowie, a tu jednak wychodzi, ze kasa, bez względu na podejrzenie narażenia mieszkańców na problemy związane z częstotliwością odbioru odpadów, co w dobie koronawirusa może potegować problem epidemiologiczny.
~starka
2020-04-14 12:27:30
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jak czytam bzdury o podatkach, zabieraniu przez niemiecki firmy pracy Polakom... to śmiać mi się chće. kto to pisze? A kto pracuje np. w Albie? POOOOLLLAAACCCYYYYY - więc po co takie bzdury niektórzy wypisują. Skupmy się na fakcie wyboru frmy, która ma nie jedno za piórkami. Chodzi o dobro wrocławian, jakość usług, rzetelność, a nie cenę, która dla nas Kowalskich i tak jest bez zmian., więc dlaczego mamy się godzić na firmę, która jest szemrana!
~mateusz k.
2020-04-14 12:27:10
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Oburzające działania miejskiej firmy Ekosystem, Panie Prezydencie Sutryk obywatelsko proszę o interwencję. WPO ALBA to europejska, nowoczesna firma , nazywanie jej " niemiecką " już śmierdzi jakąś propagandą. Namawiam, pewnie w imieniu innych, do przestrzegania prawa, także w czasach pandemii. Zgodnie z prawem trzeba kontynuować umowa z poprzednią firmą (ALBA) , bądź rozpisać przetarg. Koniec #szanujmyprawo #przestrzegamyprawawczasachpandemi
~Eko Obywatel
2020-04-13 21:14:55
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeśli więc Jaworzno w swych wysiłkach aby zaprowadzić na swym terenie unijne zasady gospodarki odpadami komunalnymi zostanie pozostawione samo sobie bez wsparcia centralnej administracji rządowej – będzie to oznaczało, że odpowiedzialni funkcjonariusze tej administracji niewiele rozumieją na czym polega cenowa i jakościowa zapaść tej dziedziny gospodarki municypalnej w Polsce...
~w końcu zmiana na Polską
2020-04-13 13:38:40
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
ile lat niemcy wywozili pieniądze z Polski od naszych podatników - w końcu powrócą środki skąd przyszły czyli zaostaną na Dolnym Śląsku i w Kraju - Brawoo Panie MAŁYSA:)
~polskie firmy wspieramy
2020-04-13 13:34:30
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bardzo dobry przykład na wspieranie Polskich firm w tym trundym czasie. Podatki od zysków, od umów o pracę , ZUSy pozostaną w Polsce a nie zostaną wytransferowane do Niemiec - jak dotychczas przez spółkę ALBA!!
~ewiksz
2020-04-11 19:31:41
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czemu się tak emocjonujecie ? wszystkie takie szemrane ustalenia , po zakończeniu epidemii będą unieważnione. Tak czytałam o Chemeko... nic dobrego..
~RemikFio
2020-04-11 19:25:35
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 4
Bardzo mnie to wkurza. Wierzę, że Sutryk zareaguje. Ekosystem to firma miejska i nie może promować podejrzanej firmy, która narozrabiała już w Rudnej i nie wiadomo jakie odpady będzie sprowadzała wrocławianom...
~Kabareciarz
2020-04-11 17:16:05
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
#zostanwdomu? Pewnie, niech śmieciarze zapieprzają a ja sobie wygodnie w domu posiedzę i popatrzę na ten cyrk.
~MartaMal...
2020-04-11 16:14:27
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
W dobie epidemii narażają wrocławian na kolejne śmieciowe akcje! Ekosystem mafijnie podchodzi do tematu. Niby dużo niższa cena, a jaka ona jest naprawdę wszyscy wiemy. Dla nas wciąż taka sama - cholernie wysoka. Czyli co Ekosystem wybrał tych, co wołają mniej, by zostało dla spółki więcej? Patrząc na historię Chemeko i postępowań to można powiedzieć skumali się Ekosystem z Chemeko- ciekawe który ma z tego większe korzyści?
~Lidzbar
2020-04-11 16:09:52
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Prezydencie Sytryk i Prezesie Małysa - czy uważacie, że wybór tego oferenta jest wyborem dobrym? Czy cena jest najważniejsza, czy jednak jakość i dbałość o społeczność lokalną i środowisko. Czy nie uczycie się na innych - patrz Rudna. Wzywam do reflekcji światecznej i naprawienia głupich decyzji, bo to wstyd, że wybrano w takim postępowaniu Chemeko i postawiono na cenę a nie na racjonalna ocenę oferenta.
~JustynaS
2020-04-11 16:06:24
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Prezydent Sutryk jest osobą rozważną i dziwie się, że pozwolił na takie działanie spółce miejskiej. ALBA obsługuje Wrocław i nie tylko od wielu lat i robi to na najwyższym poziomie, zaś Chemeko-System i akcja w Rudnej i ich podejście do mieszkańców i zagrożeń związanych ze skłądowiskiem mówią same za siebie. Taki wybór nowej firmy powinien być cofnięty! Jełsi cena jest taka wazna trzeba było negocjować cenę z dotychczasowym wykonawcą, a nie wybierać firmę pożal sie Boże...
~Frączek
2020-04-11 16:02:43
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jakaś kpina! Chemeko to spółka wobez, której jest wiele zastrzeżeń i serio Prezes Ekosystemu uznał za najrozsądniejsze wybranie innej firmy bez przetargu zamiast pozostać przy firmie, która była dotychczas? Ciekawe jakie będa tego skutki...aż się boje!
~wolf
2020-04-11 14:43:23
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ludzie czytajcie i komentujcie , to nie może tak być ze nie mamy na nic wpływu. Rząd mamy jaki mamy , ale to lokalnie - walczmy!!! Ekosystem to spółka miejska, dlaczego Prezydent Sutryk na to pozwala , aby wyeliminować jedną uczciwą firmę i zastępować ja jakoś podejrzaną ( o Rudnej i składowisku w Rudnej , chyba wszyscy słyszeli ???)
~Wrocławianin
2020-04-11 14:30:21
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Panie Małysa ile będziesz miał ludzi na sumieniu?
~Łucja
2020-04-11 14:09:22
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jakiś koszmar! ekosystem jak mafia. Dlaczego oddaja miasto firmie która na sumieniu konflikty z lokalna społecznością.Patrzcie fb l Nie dla śmieci we Wrocławiu obiektywnie.
~Paweł
2020-04-11 14:03:11
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jestem zbulwersowany! Prezydencie Sutryk! Ekosystem to przeciez spółka miejska! Czemu pozwolono na takie rozwiazanie?naturalnym i prawnym rozwiązaniem byloby przedłużenie umowy z dotychczasową firmą czyli chyba z Alba. Czemu u nas wszystko na głowie!!!!!
~krzysztof co mysli
2020-04-11 13:55:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Granda! Cisną się na usta niecenzuralne słowa, koronawirus nie może tłumaczyć machlojek w śmieciach!!!!
~Aldona
2020-04-11 13:49:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie można pod pretekstem epidemii łamać prawa lub go naginac. Bardzo kontrowersyjna decyzja. Wizerunkowo Chemeco bardzo negatywnie się kojarzy. Dlaczego np. Nie wpo alba albo Fb service?
~Skryba
2020-04-11 13:44:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jeśli szybka decyzja miała być to dlaczego nie Alba?ALBA chyba działa spawniej. Co myslicie? A za Chemeco ciągną się jakies brudy......
~Michał
2020-04-11 11:36:45
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ekosystem ponownie szykuje nam burdel na osiedlach. Jacyś nienormalni ludzie podejmują takie decyzje zmieniając firmę i nie zwracając uwagi na skutki. Na sześć miesięcy ha ha. Chemeko??? śmiech na sali postępowania prokuratorskie na karku a miasto brnie w zaparte POWODZENIA DLA IDIOTÓW ekosystemu
~Ziom62
2020-04-11 10:55:21
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
no jakieś jaja, epidemia a ci tu firmę śmieciową zmieniają
~Mieszkaniec
2020-04-11 09:27:22
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 4
To nie prawdopodobne że w obecnej sytuacji miasto godzi się na takie posunięcia i naraża mieszkańców na zamieszanie bałagan i wyłania tak kiepską firmę. Układy układy układy. Odpowiednie osoby muszą napełnić kieszenie nie licząc się z konsekwencjami dla Wrocławia.
~PO czynach
2020-04-11 02:39:10
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 4
ich '',,,,, Amen
~wrocławianin
2020-04-10 22:12:42
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 13
Dlaczego nie przedłużono umowy ze sprawdzonym kontrahentem!
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.