Majewski&Jękot, Szczawińska, Porczyk, Strączek&Cywka (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-04-15 17:00 | Zmodyfikowano: 2020-04-15 17:00
A|A|A

DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu nie gra, ale pracuje, oczywiście online. Efektem ma być spektakl pt. 'Pani Moru', dotyczący właśnie tego czasu, jaki wszyscy przeżywamy. Sebastian Majewski (dyrektor artystyczny) i Tomasz Jękot (kierownik literacki) - od nich dowiemy się więcej.

Weronika Szczawińska - reżyserka, laureatka tegorocznego Paszportu Polityki. W Wałbrzychu swojego czasu też pracowała, ale ostatnio (tzn. przed wiadomo czym) zaczęła próby do najnowszego przedstawienia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, wg książki Davida Lindo. Rozmawiamy o przyszłym, na razie zawieszonym spektaklu o ptakach, a także o problemach teatru, artystów (i nie tylko) w tych czasach.

Bartosz Porczyk. Były aktor Teatru Polskiego i Teatru Muzycznego Capitol, laureat Wrocławskiej Nagrody Teatralnej (za role/rolę w 'Dziadach'), od kilku lat mieszka w Warszawie, jest w zespole Teatru Studio. Jak spędza okres pozostawania w domu?

To samo pytanie zadajemy również Katarzynie Strączek i Adamowi Cywce - również byłym już aktorom Teatru Polskiego. We Wrocławiu. Bo dziś też są aktorami Teatru Polskiego, tyle że w Warszawie.

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama