Osiecka, Kwarantanki, Historyjki, wrocławskie i wałbrzyskie Lalki (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-04-22 16:00 | Zmodyfikowano: 2020-04-22 19:38
A|A|A

DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura

Kultura w czasach koronawirusa ma się... inaczej. Coraz częściej i liczniej pojawiają się nowości, projekty, nawet mini spektakle przygotowywane z dala od tradycyjnych scen. Sceną jest dziś dom, czasem plener, a czasem plener rzucony na domową ścianę dzięki technologii. Na kulturę tworzoną w sieci można nawet otrzymać środki, aplikując w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oficjalny plan powrotu do nowej normalności (nowej, bo raczej nie będzie taka jak przed epidemią, przynajmniej nie od razu) został zaanonsowany, choć jeszcze bez dat. Kultura polegająca na kontakcie fizycznym, na obecności widzów wróci w trzecim i czwartym etapie, więc jednak na końcu. Tymczasem musi sobie radzić i znaleźć pomysł na inne istnienie. O konkretnych wydarzeniach, ale też refleksjach i zjawiskach pojętych szerzej rozmawiamy od kilku tygodni w Radiu Wrocław Kultura. W najbliższym programie:

Maria Wojtyszko, Jakub Krofta, czyli szefowie artystyczni Wrocławskiego Teatru Lalek.

 

Zbigniew Prażmowski - dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

 

Dorota i Rafał Kwietniewscy z 71. Teatru / Teatru dla Początkujących, twórcy serialu Kwarantanki.

 


Anna Kieca, Miłosz Pietruski - aktorzy Wrocławskiego Teatru Współczesnego, reprezentanci Stowarzyszenia Teatr Nowy Świat.

 

Wieczór z Kulturą. Jeden temat: Agnieszka Osiecka. A to z powodu książki Beaty Biały pt. 'Osiecka. Tego o mnie nie wiecie', nowości Wydawnictwa W.A.B. Autorka opowiada o Poetce tekstem własnym i w wywiadach z jej znajomymi, przyjaciółmi, współpracownikami, m.in. Hanną Bakułą, Urszulą Dudziak, Krystyną Jandą, Olgą Lipińską, Marylą Rodowicz, Danielem Olbrychskim, Jerzym Satanowskim.

 

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama