Koszykarze Śląska zdobyli stolicę

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2007-12-16 20:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Pierwsze dwie kwarty toczyły się pod dyktando koszykarzy Śląska. Goście grający na bardzo wysokim procencie skuteczności (76 proc. w rzutach za 2 i 50proc. w rzutach za 3) szybko objęli prowadzenie 16:9.

Dobrze w początkowej fazie meczu spisywali się zwłaszcza polscy zawodnicy Dominik Tomczyk i Bartosz Diduszko, którzy trafiali z dystansu i zdobywali punkty po kontratakach. Pierwsza kwarta, upłynęła pod znakiem szybkich akcji z obu stron i zakończyła się wysokim wynikiem na korzyść drużyny trenera Adamka 36:26. W drugiej części meczu wrocławianie powiększyli przewagę i do szatni schodzili przy prowadzeniu 57:39.

Wysoka przewaga najwyraźniej zdekonentrowała zespół ASCO Śląska, który dramatycznie słabo rozpoczął trzecią kwartę spotkania. W ciągu niespełna siedmiu minut tej części meczu wrocławianie zdobyli zaledwie 3 punkty, rywale aż 18! Osłabieni brakiem kontuzjowanych Amerykanów Rivery i Riley'a gracze ze stolicy straty odrabiali głównie za sprawą Millera i Richardsona oraz debiutującego w barwach Polonii - Hunta.

Tercet Amerykanów udanie wspierał rozgrywający Krzysztof Szubarga. Śląsk przebudził się dopiero, gdy jego przewaga stopniała do 3 punktów. W końcówce wrocławianom znów udało się odskoczyć od rywali na ponad 10 oczek. Co ciekawe, wszystkie 15 punktów w tej kwarcie dla gości zdobyli tylko dwaj zawodnicy: Tomczyk i Amerykanin Dewan Robinson. W ostatniej minucie zespół wrocławski kontrolował przebieg spotkania aż do 37 minuty.

W końcówce meczu zawodnicy Śląska znów na własne życzenie doprowadzili do niepotrzebnej dramaturgii, pozwalając Szubardze na dwa trafienia 3-punktowe, po których przewaga gości zmalała ponownie do trzech punktów. Rozgrywający Polonii na szczęście dla wrocławian nie trafił po raz trzeci, a kolejne punkty Robinsona, Olivera Stevicia i Torella Martina pozwoliły Śląskowi dowieźć zwycięstwo do końca. Oprócz najskuteczniejszego w zwycięskim zespole Robinsona (19 pkt.) i równo grającego przez cały mecz Tomczyka, w ekipie ASCO Śląska wyróżnił się Amerykanin Martin, który mecz zakończył z dorobkiem: 14 punktów, 10 zbiórek, 2 asyst oraz 3 przechwytów.

Polonia Warszawa - ASCO Śląsk Wrocław 84:89
(26:36, 13:21, 22:15, 23:17)