Muzyczna Żonglerka w RWK: Paweł Romańczuk, Sundogs, Early Birds, Peter J. Birch [poniedziałek 16:00-19:00]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2020-04-26 17:58 | Zmodyfikowano: 2020-04-26 17:59
A|A|A

mat. prasowe Sundogs

Od 16:30 porozmawiamy z Pawłem Romańczukiem o jego najnowszym projekcie “Art Impossible”. To płyta, która jest plonem nietypowej współpracy osób niewidzących i niesłyszących. Paweł Romańczuk za pomocą własnego systemu translacji przełożył plastyczne wizje w dźwiękowe dzieła. Dopytamy, jak przebiegał ten proces.
O 17:00 rozmowa z muzykami Sundogs - Zbigniewem Kozerą, Mateuszem Rybickim i Samuelem Hallem. Czas izolacji każdy z nich przeżywa w innym miejscu (Berlin, Wrocław, Sore Osen). Spotkają się na antenie RWK w rozmowie o płycie “In The Land of Green Dust” (MultiKulti Project, 2019) nagranej w Lesie Osobowickim.
O 18:00 Wybierzemy się na Śląsk na spotkanie z wokalistką i kompozytorką Martyną Kubiak. Przybliży nam muzyczny świat Early Birds, w którym spotyka się liryzm i kameralna jazzowa stylistyka. Zagramy kilka piosenek z pierwszej płyty Early Birds pt. “Świt”.
O 18:20 rozmowa z Peterem J. Birch. 1 maja zagra koncert online w ramach cyklu organizowanego przez wrocławski Ośrodek Działań Artystycznych Firlej. Z tej okazji zapytamy Petera o jego plany, nastroje, które koncentrują się nie tylko wokół muzyki.

Powtórka we wtorek od 9:00 do 12:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama