Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej uporządkowali żołnierskie mogiły

z informacji prasowych,mk | Utworzono: 2020-05-03 21:27 | Zmodyfikowano: 2020-05-03 21:32
A|A|A

fot. 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej

- Jesteśmy żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Dziedziczymy tradycję Armii Krajowej i się z nią identyfikujemy - mówi kpt. Renata Mycio, oficer prasowy dolnośląskich terytorialsów.

Z roku na rok naszych bohaterów walczących o wolną Polskę jest coraz mniej, kolejni świadkowie historii odchodzą. Idąc cmentarnymi alejkami, żołnierze zauważają nagrobki z informacją, że spoczywa tam powstaniec warszawski, żołnierz Armii Krajowej. Na wielu z nich niestety taka informacja nie została umieszczona, ale żołnierze starają się różnymi sposobami odnaleźć groby wszystkich bohaterów narodowych.

- Dbając o miejsca pamięci i pochówku bohaterów walk o niezależną Polskę oddajemy im cześć i pamięć. To byli ludzie, którzy walczyli o naszą wolność, o wolną naszą Ojczyznę. Dzięki nim my dziś tu jesteśmy i cieszymy się wolnością - zaznacza kpt. Renata Mycio.

Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują współcześnie misję Armii Krajowej. Te dwie formacje dzieli czas, ale łączy troska o dobro Ojczyzny. Dziedziczenie tradycji AK przez WOT wynika wprost z bliskości formy działania obydwu formacji, jak również potrzeby budowy etosu WOT na wartościach, z którymi identyfikują się żołnierze.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama