Kwarantanna? Trwa, ale teatr i artyści też (AUDIO ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-05-12 20:00 | Zmodyfikowano: 2020-05-12 20:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Marta Miłoszewska, reżyserka. Pandemia trwa, teatry ciągle zamknięte. Dwa tygodnie temu rozmawialiśmy o sytuacji dramaturgów i dramaturżek, dziś inna branżowa organizacja: Gildia Reżyserek i Reżyserów Teatralnych.

Ada Tabisz i Robert Traczyk, współautorzy listu otwartego studentów reżyserii i dramaturgii Akademii Teatralnych w Polsce do ministrów kultury i nauki. Czują się zmarginalizowani, m.in. dlatego, że nie mogli ubiegać się o grant z programu 'Kultura w sieci'.

Teatr Układ Formalny dzielnie kontynuuje kwarantannowe czytania (Wolne lektury - Układ z książką), ale ma też nowy cykl, serial online 'Krytyczny Bang'. Zdobyli również grant w programie 'Kultura - interwencje'. Dzieje się jednym słowem.

Bartosz Szydłowski, reżyser, dyrektor krakowskiej Łaźni Nowej, twórca i szef Festiwalu Boska Komedia. Rozmawiamy o pandemicznej ramówce Łaźni w Internecie, na chwile przed dzisiejszą onlajnową prezentacją bliskiego Wrocławiowi spektaklu 'Fuck... Sceny buntu', którego premiera sceniczna odbyła się w 2017 roku.

 

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama