Koronawirus: Nowe laboratorium w Bolesławcu

Piotr Słowiński, km | Utworzono: 2020-05-13 09:14 | Zmodyfikowano: 2020-05-13 09:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

- W szpitalu zostało przygotowane laboratorium molekularne, które odciąży placówki w Legnicy i w Niemczech, które dotąd wspierały bolesławiecki szpital - mówi dyrektor Kamil Barczyk:

- Laboratorium kosztowało 1,5 miliona złotych. Inwestycje w szpitalu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy sięgają 6 milionów złotych - mówi starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak. Powstały nowe zbiorniki tlenu, nowe izolatki, nowe stanowiska z respiratorami, a szpital zwiększa liczbę izolatek. Zaczynał z 11 łóżkami dla zakażonych:

Laboratorium w Bolesławcu spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa. Nie będzie badać przesiewowo mieszkańców, a jedynie chorych, personel medyczny czy osoby będące na kwarantannach oraz mogące być szczególnie narażone na kontakt z chorymi.

- Do tej pory trzeba było wysyłać badania do innych laboratoriów na Dolnym Śląsku lub do Niemiec. Teraz będzie prościej - mówi lekarz Artur Nahorecki:

Iwona Nowicka, kierownik laboratorium mówi, że przed pracownikami trudne zadanie:

Przygotowanie laboratorium to kolejny etap rozbudowy szpitala w Bolesławcu. Na początku pandemii był w stanie przyjąć 11 osób, teraz - 60, a docelowo ma być tam 80 łóżek dla zakażonych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama