Panie będą kopać piłkę w barwach Śląska Wrocław

PP/slaskwroclaw.pl | Utworzono: 2020-05-13 18:30 | Zmodyfikowano: 2020-05-13 18:30
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Akademiczki to jedna z najlepszych drużyn w historii Ekstraligi kobiet. AZS ośmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz cztery razy krajowy Puchar. Wrocławianki siedmiokrotnie uczestniczyły także w Lidze Mistrzyń (wówczas funkcjonującej jeszcze jako Puchar UEFA), zajmując w sezonach 2004/05 oraz 2005/06 miejsce w najlepszej szesnastce europejskich zespołów.

- Z radością możemy dziś ogłosić, że rodzina Śląska Wrocław powiększyła się o sekcję piłki nożnej kobiet. To kolejny projekt – po przyjęciu w nasze szeregi drużyny blind footballu oraz wejściu do świata esportu – świadczący o tym, jak szeroka jest perspektywa naszej działalności. Śląsk Wrocław to klub wszystkich wrocławian i wrocławianek, które wbrew pewnym stereotypom, również kochają piłkę nożną. Nasze nowe zawodniczki są tego najlepszym przykładem. Przejawiają wielką pasję, determinację w dążeniu do celu i chcemy pomóc im spełniać marzenia – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

- Połączenie sił z tak uznaną marką w polskim futbolu jak Śląsk Wrocław, klubem występującym w PKO Ekstraklasie, postrzegamy jako wielką szansę i jednocześnie naturalną drogę rozwoju piłkarstwa kobiecego. Podobne modele prowadzenia sekcji męskiej i żeńskiej w ramach jednej organizacji sportowej realizowane są choćby w lidze angielskiej czy francuskiej. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Śląska pozwoli znów nawiązać do największych sukcesów KS AZS-u Wrocław, a także dodatkowo zachęci wiele dziewczyn do gry w piłkę nożną – mówi Marian Dymalski, prezes KS AZS Wrocław.

Wrocławskie piłkarki będą występować pod szyldem WKS-u po zakończeniu trwającego obecnie procesu licencyjnego i wznowieniu rozgrywek Ekstraligi. Nową sekcję tworzyć będzie nie tylko ekstraligowa drużyna, ale również rezerwy oraz zespoły młodzieżowe. Zawodniczki Śląska nadal będą miały do swojej dyspozycji obiekty sportowe GEM-u zlokalizowane przy ul. Mianowskiego we Wrocławiu, a funkcję pierwszego trenera niezmiennie sprawować będzie Piotr Jagieła.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama