Wycieczka na Mazury, Polska przydrożna i Turbulencja [LITERATURA W RWK]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-05-13 18:35 | Zmodyfikowano: 2020-05-16 19:10
A|A|A

Okładka książki Dariusza Kulika

O godz. 16.15 naszym gościem była Beata Szady, wrocławska reporterka, która zasłynęła reportażami z Peru "Ulica mnie woła. Życiorysy z Limy", a w najnowszej książce, udała się do raju wczasowiczów, kuszącego bezkresnymi jeziorami, lokalną kulturą i obietnicą relaksu. Beata Szady poszukiwała tam jednak tożsamości, co zaowocowało książką "Wieczny początek. Warmia i Mazury"

15 dni spędzonych w drodze, 4872 kilometry na liczniku. Setki miasteczek, wsi, wiosek i przysiółków. Drogi, ale częściej bezdroża. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, bywalec literackich knajp pewnego dnia wyjechał z Krakowa i omijając duże miasta i przejechał przez krainy kebabów, pizzerii i nieczynnych barów. O godz. 17. porozmawiaiśmy z Piotrem Mareckim o jego głośnej książce "Polska przydrożna".

Po godzinie 18.00 spotkaliśmy się z kapitanem Dariuszem Kulikiem i przelecieliśmy spokojnie przez środek wszelkich Turbulencji - taki tytuł nosi książka naszego gościa. Książka, w której jest wszystko, co chcielibyście wiedzieć o lataniu, ale dotąd nie wiedzieliście kogo zapytać.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama