Wrocławski Teatr Lalek - SŁUCHAJ! ONLINE

Agnieszka Żulewska, BT | Utworzono: 2020-05-14 12:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

SŁUCHAJ ONLINIE

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na TRZECIĄ ODSŁONĘ cyklu SŁUCHAJ! - teatralnych słuchowiska dla całej rodziny

Tekst: Marta Guśniowska
JASIEK I ... STRASZLIWE PSA-CHCENIE - 17.05 | 15:00

Reżyseria: Agnieszka Błaszczak
Muzyka: SzaZa 

Wystąpili: Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Aleksandra Mazoń, Barbara Pielka, Jacek Radomski

Stało się – Jasiek zachorował. Objawy są dość nietypowe: brak apetytu, niczym-się-nie-cieszenie oraz spłaszczenie nosa (od wyglądania przez okno na podwórko). Tym razem to raczej nie wirus… Zaniepokojona mama wzywa lekarza, który stwierdza wyjątkowo ciężki przypadek Straszliwego Psa-chcenia! To choroba, która dotyka ponad 80% dzieci w tym wieku. Stan chłopca niestety się pogarsza, aż w końcu zadaje on Straszliwe Pytanie:

- Czy mogę mieć Psa?

Ale przecież psem trzeba się zajmować, wychodzić z nim na spacery i poświęcać mu czas. Czy Jasiek jest na to gotowy? I co na to mama?

JASIEK I STRASZLIWE PSA-CHCENIE znakomitej dramatopisarki Marty Guśniowskiej to zabawna i jednocześnie wzruszająca opowieść o empatii, trosce i odpowiedzialności. W interpretacji Agnieszki Błaszczak i aktorów WTL-u, z muzyką nagraną na żywo przez duet SzaZa, zapewni Wam nie tylko świetną teatralną zabawę, ale też może się stać punktem wyjścia do ważnych rozmów.

SŁUCHAJ! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na stronie teatru w co drugą niedzielę o godz. 15:00.

Cykl SŁUCHAJ! opowiada o życiu sześcioletniego Jaśka, ale w każdym odcinku w odmiennej konwencji — chłopiec leci w kosmos, zmaga się z wirusem, próbuje wymóc na mamie, żeby kupiła mu psa... Niektóre jego przygody są zabawne, inne całkiem poważne. Czasem w świecie Jaśka pojawia się rycerz, innym razem postać rodem z mitologii słowiańskiej czy gadający termometr.

SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.
SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.
SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.POSTY NA FACEBOOK`U

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama