Trener siatkarzy KFC Gwardii Wrocław zostaje na kolejny sezon

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2020-05-15 07:15 | Zmodyfikowano: 2020-05-15 07:15
A|A|A

45-letni trener mocno związany jest z naszym regionem i Wrocławiem. Urodzony w Wałbrzychu Janczak w przeszłości występował m.in. w barwach Gwardii. Absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego w swej trenerskiej biografii ma na koncie pracę z siatkarzami KS Milicz, Victorii PWSZ Wałbrzych, czy prowadzenie zespołu grup młodzieżowych żeńskiego Volley Wrocław.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co zespół osiągnął w poprzednim sezonie. Celem był awans do play-off i to KFC Gwardia osiągnęła z nawiązką. Osobiście stawiałem, że na koniec zajmiemy jakieś 5-6 miejsce, więc wyszło naprawdę dobrze. Po sezonie usiedliśmy do rozmów z Krzyśkiem, pogadaliśmy o tym, co za i przed nami. Udało się ponownie znaleźć wspólny kierunek, żeby wyglądało to jeszcze lepiej. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby ta profesjonalizacja była jeszcze lepsza – mówi prezes KFC Gwardia, Łukasz Tobys.

- Plany w Gwardii są ambitne. Zostały dwa lata planu, który był zakładany przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu, na trzy. Rozmowy z zarządem klubu były owocne i doszliśmy bez problemu do porozumienia. Patrząc na poprzednie rozgrywki, cieszę się, że każdy z zawodników zrobił progres. Sportowo, uważam, że zajęliśmy czwarte miejsce i tego się trzymam. Co do nowego sezonu, widzę w drużynie spory potencjał i myślę, że sporo dobrego przed nami – mówi trener Krzysztof Janczak.

Pod wodzą trenera Janczaka KFC Gwardia w ostatnim, zakończonym przedwcześnie, sezonie 1. ligi zajęła 5. miejsce z dorobkiem 45 punktów. Złożyło się na to 14 zwycięstw i 11 porażek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama