Muzyczna Żonglerka w RWK: Damasiewicz, Dynasonic, outlines records [relacja]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2020-05-15 15:15 | Zmodyfikowano: 2020-05-15 15:19
A|A|A

Czasy są ciężkie, ale muzycy nie próżnują. “#2” (wydana przez wytwórnię Instant Classic), to nowa płyta eksperymentującego trio Dynasonic. Opatrzona enigmatycznym tytułem zawiera 25 minut muzyki w stylu dub wave. Co oznacza ten termin, wyjaśniał w “Muzycznej żonglerce” - na antenie Radia Wrocław Kultura - Mateusz Rychlicki.

Z kolei L.A.S. to kolejny projekt wrocławskiego kompozytora i trębacza Piotra Damasiewicza. Artysta zaprezentuje jego internetową odsłonę 22 maja w ramach koncertowego cyklu organizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej". Piotr Damasiewicz od pewnego czasu przebywa i tworzy w Suchej Beskidzkiej. Na antenie Radia Wrocław Kultura opowiadał, że L.A.S to nie tylko muzyka i wyjątkowa przestrzeń, ale towarzyszący jej manifest.

Nowe muzyczne odkrycia i kolejne zaskoczenia. Pod szyldem wrocławskiej wytwórni Outlines ukazała się w maju płyta japońskiej artystki Okachiho. “Groove #12” przynosi muzykę zaliczaną do nurtu algorave . Co kryje się pod tym terminem, opowiadał na radiowej antenie stojący za Outlines Paweł Paide Dunajko.

Audycji Muzyczna Żonglerka możecie słuchać co drugi poniedziałek w Radio Wrocław Kultura od 16:00 do 19:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama