Społeczne Archiwum Pandemii. Przekaż swoje relacje Archiwum Państwowemu

na podstawie materiałów prasowych, km | Utworzono: 2020-05-18 13:08 | Zmodyfikowano: 2020-05-18 13:26
A|A|A

Fot. archiwum Radia Wrocław, zdj ilustracyjne

Tak ma zostać stworzony przekaz źródłowy, dotyczący wyjątkowego w dziejach najnowszych Polski doświadczenia, ukaże jego skutki zarówno w wymiarze prywatnym, jak i instytucjonalnym.

To archiwa państwowe są instytucjami pamięci, które gromadzą i przechowują najliczniejsze świadectwa historii oraz powszechnie je udostępniają w czytelniach akt oraz on-line, m.in. w serwisie szukajwarchiwach.gov.pl.

Uczestnikiem akcji może zostać każdy obywatel – zarówno osoba prywatna, jak też stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty społeczne, które zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami powstałymi w formie dokumentacji tradycyjnej i elektronicznej. Zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, memy, fotografie, wycinki prasowe, gazetki okolicznościowe, nagrania audio, video, inne formy medialne, materiały na stronach internetowych, to wszystko źródła dokumentujące zjawisko pandemii w Polsce, w najbliższym otoczeniu, życiu codziennym, społecznym i zawodowym.

Więcej informacji: archiwarodzinne.gov.pl, archiwa.gov.pl.

Gdzie można przekazać materiały: Archiwum Państwowe we Wrocławiu ul. Pomorska 2, oddziały w Legnicy, Kamieńcu Ząbkowickim, Jeleniej Górze i Bolesławcu (po uprzednim uzgodnieniu terminu przekazania). Dokumentację przejmują również inne Archiwa Państwowe w całej Polsce (baza adresowa na stronach: archiwa.gov.pl oraz archiwarodzinne.gov.pl)

Kontakt w sprawie przekazania: e-mail [email protected] tel. 71 328-81-01

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama