Dwaj piłkarze dołączą do pierwszej drużyny Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-05-20 08:30 | Zmodyfikowano: 2020-05-20 08:30

Obaj piłkarze musieli przejść obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. Testy w obu przypadkach dały wyniki ujemne i zawodnicy mogą uczestniczyć w treningach pierwszej drużyny, która przygotowuje się do meczu z Rakowem Częstochowa.

Grzegorz Kotowicz - fot. slaskwroclaw.pl

20-letni pomocnik Grzegorz Kotowicz i 23-letni Mathieu Scalet, który także występuje w linii pomocy, regularnie grali w tym sezonie zespole rezerw Śląska Wrocław, zdobywając z nim awans do II ligi. Kotowicz zagrał w 11 spotkaniach i strzelił dwa gole, zaś Scalet wystąpił w 12 meczach i zdobył trzy bramki.

Mathieu Scalet ma za sobą już oficjalny debiut w ekstraklasie - jesienią sezonu 2017/18 rozegrał jeden mecz w barwach Śląska.