Rewolucja w kadrze siatkarek. Jest powołanie dla zawodniczki z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-05-20 18:30 | Zmodyfikowano: 2020-05-20 18:30
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Na rozpoczynającym się 4 czerwca zgrupowaniu w Szczyrku nie pojawi się wiele siatkarek, grających regularnie w reprezentacji Polski. W 18-osobowym składzie z tego grona są tylko: Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik i Maria Stenzel.

Po odwołaniu tegorocznej edycji Ligi Narodów, czyli jedynych dla Polek zmagań o stawkę w tym sezonie, szkoleniowiec biało-czerwonych postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodniczkom. Z tego powodu w kadrze nie ma m.in. rozgrywającej Joanny Wołosz, środkowej Agnieszki Kąkolewskiej, atakującej Malwiny Smarzek-Godek i przyjmującej Natalii Mędrzyk.

Jacek Nawrocki postawił głównie na młode zawodniczki, które dopiero zaczynają przygodę z drużyną narodową. Wśród nich jest m.in. Aleksandra Rasińska. 21-letnia atakująca z Volley Wrocław w przeszłości była już powoływana do kadry. Rasińskiej zabraknie na pierwszym etapie zgrupowania, które od 4 do 25 czerwca odbywać się będzie w Szczyrku. Siatkarka wrocławskiego klubu dołączy do reprezentacji w drugiej, lipcowej części przygotowań.

Przed rozpoczęciem treningów wszystkie zawodniczki i członkowie sztabu szkoleniowego przejdą badania na obecność koronawirusa. System pracy zależny będzie od obostrzeń, jakie będą obowiązywały.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama