Małgorzata Tracz: Nie każdy dłużnik to oszust. Słowa prezydenta Sutryka są krzywdzące

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-05-21 09:26 | Zmodyfikowano: 2020-05-21 09:28
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

- Prezydent Jacek Sutryk posunął się za daleko - uważają wrocławscy Zieloni. Szefowa partii Małgorzata Tracz mówiła w Rozmowie Dnia Radia Wrocław, że nazywanie mieszkańców, które zalegają z czynszem, oszustami, jest nie na miejscu.

Jej zdaniem, jeżeli długi lokatorów mieszkań komunalnych we Wrocławiu są tak duże, to pokazuje wieloletnie dziury w polityce społecznej w mieście. - A to obecny prezydent był przez lata odpowiedzialny za ten departament - dodaje Tracz:

Według wyliczeń magistratu, długi lokatorów mieszkań komunalnych sięgają nawet pół miliarda złotych. Do tego trzeba doliczyć odsetki, a to według wyliczeń kolejne 200-300 milionów.

Koronawirus sprawił też, że wielu mieszkańców Dolnego Śląska zostało odciętych od połączeń PKS. - Według nas to usługa publiczna, tak samo jak edukacja, czy służba zdrowia i każdy musi mieć do niej dostęp – mówiła Małgorzata Tracz. Skierowała w tej sprawie interwencję poselską do ministra infrastruktury i marszałka województwa dolnośląskiego:

Ostatnio informowaliśmy w Radiu Wrocław, że w związku z pandemią koronawirusa Kłodzki PKS od dwóch miesięcy nie realizuje przewozów publicznych i utracił płynność finansową (Szczegóły: TUTAJ) Według Zielonych przewoźnicy powinni otrzymywać większe wsparcie od rządu.

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~JESZCZE RAZ PYTAM
2020-05-23 06:26:30
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jaki macie program dla zwykłych Polaków?
~////
2020-05-23 02:00:04
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co zieleni myślą o tej focie ( tiny . pl / 7739l ) Sutryk zielony nie jest.
~CO TA RUDA PANI
2020-05-22 14:18:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ma do zaproponowania Polakom? Ktoś wie? Proszę napisać w punktach swój program. Co chcecie zrobić, aby polskim rodzinom żyło się lepiej? ........ Czekamy
~No no
2020-05-21 22:06:51
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
Oo zieloni otrzeźwieli co jest wart Don Kocurro brawo!Jeszcze tylko mieszkańcy Wrocławia niech otrzeźwieją i wywiozą tego pana na taczkach
~fachowiec
2020-05-21 17:36:21
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak ja bym tyle zalegał za kredyt albo czynsz to dawno bym stracił mieszkanie. A lenie i wałkonie w komunałkach to chyba lepszy sort. Prezydent Sutryk ma rację nazywając ich po imieniu.
~////
2020-05-21 12:30:45
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Działka mieszkań socjalnych to chyba Jacka Sutryka na Fat Boyu (motor za ok. 150000 zł) od 17 lat. Za co Sutryk pobiera uposażenie przez 17 lat, skoro działka socjalna, za która odpowiadał i odpowiada, jest tak zaniedbana we Wrocławiu? Obecnie pobiera 12 tys. jako singiel i narzeka, że mu mało. Panie jak żyć za marne 12 tysięcy złotych, gdy kot nie jego, motor nie jego (rejestracja DWR), inne rzeczy pewnie też nie jego, a na utrzymaniu podatników.
~////
2020-05-21 11:56:41
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 6
Co za kobieta. Wypromowała trolla na prezydenta, a teraz narzeka, że prezydent zachowuje się jak troll i np. motorem jeździ po Wyspie Słodowej czy innych terenach zielonych.
~Jka2020
2020-05-21 11:17:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
We Wrocławiu nie buduje się mieszkań komunalnych od lat. Zapytajcie w urzędzie ile powstało mieszkań komunalnych. Deweloperzy nie mają obowiązku budowania mieszkań komunalnych. Zwykle na całym osiedlu nie ma ani jednego! Na zachodzie to niedopuszczalne. Wyprzedają grunty za bezcen i nic z tego miasto nie ma. Brawo Zieloni, którzy jako jedyni się tym zajmują. Gdzie jest Lewica i PiS, którzy tak dbają niby?? Szkoda, że to tylko slogany wyborcze. Pilnujcie ich Zieloni, bo wszystko sprzedadzą..
~Justynka87
2020-05-21 11:05:12
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
dlaczego Sutryk tym się nie zajął wcześniej mieszkaniami komunalnymi? Odpowiada on w urzędzie za mieszkania komunalne i politykę społeczną od 15 lat!!! Dlaczego nie zajął się mieszkańcami jak mieli zadłużenie 3 tys. zł na mieszkanie, nie zmienił im mieszkania na mniejsze, tańsze w utrzymaniu? Starsi ludzie mieszkają w pojedynkę mieszkaniach po 100 m2... Jeszcze węgiel musi nosić. Im PiS im nie pomoże, PO też się na nich wypina. A podobno wrocław dba o seniorów.
~Kamil G
2020-05-21 11:01:19
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekaw jestem czy Sutryk sam płaci na czas swoje zadłużenia w bankacg :D
~Zbychu
2020-05-21 10:34:39
z adresu IP: (89.238.xxx.xxx)
Ocena: 14
pisowska hołota nie płaci czynszów, bo przepija 500+ i uważa, że wszystko im się należy za frajer, oszukując w ten sposób uczciwych podatników. A do kościoła to są pierwsi i najwięksi patrioci!
~Jan
2020-05-21 10:07:27
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 4
Problemy Zielonych - koty zwierzęta parady równości bus pasy To są problemy typowego Kowalskiego - Lewica/Zieloni są zawszę oderwani od normalnego życia
~gosc
2020-05-21 09:51:26
z adresu IP: (89.39.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jeżeli ktoś nie płaci i żyje na koszt innych to niestety jest oszustem. Zamiast opowiadania demagogii proponuję np. przestać spłacać kredyt , aby się przekonać co będzie i czy będzie pobłażanie.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.