Movistar jest zainteresowany kolarzami ekipy CCC

BT, PAP | Utworzono: 2020-05-25 06:20 | Zmodyfikowano: 2020-05-25 06:20
A|A|A

fot. cccteam.eu

- Kiedy pojawiły się wiadomości o problemach CCC, rozmawialiśmy w drużynie o kilku ich zawodnikach. Sądzę, że interesują się nimi także inne zespoły. To jednak nie jest odpowiedni czas na dyskusję o transferach. Najważniejszy jest powrót do rywalizacji – powiedział Sciandri, cytowany przez portal cyclingnews.com.

W połowie maja zagraniczne media informowały, że w przyszłym sezonie zniknie z zawodowego peletonu grupa CCC. Sponsorująca ją firma obuwnicza z Polkowic postanowiła wycofać się z finansowania na rok przed wygaśnięciem trzyletniej umowy, a główny menedżer grupy Jim Ochowicz rozpoczął już poszukiwania nowego sponsora tytularnego.

Według mediów, wynagrodzenie kolarzy CCC do końca bieżącego sezonu zostało obniżone o ok. 50 procent. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Unii Kolarskiej zawodnicy elity nie mogą zarabiać mniej niż 38 tys. euro rocznie.

Już 2 kwietnia przewodniczący Rady Nadzorczej CCC Dariusz Miłek zapowiadał, że w związku z pandemią koronawirusa firma będzie musiała wycofać się ze sponsorowania swojej drużyny kolarskiej.

W ubiegłym roku CCC była pierwszą w historii polską ekipą uczestniczącą w Tour de France. Jej gwiazdami są mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet, wicemistrz świata Włoch Matteo Trentin oraz Rosjanin Ilnur Zakarin. Dwaj ostatni mają kontrakty ważne do 2021 roku. W 28-osobowym składzie jest pięciu Polaków: Łukasz Wiśniowski, Szymon Sajnok, Kamil Gradek, Kamil Małecki i Michał Paluta.

Z powodu pandemii koronawirusa kolarze elity nie ścigają się od połowy marca. Do rywalizacji mają wrócić lipcu, a pierwszy po przerwie wyścig z cyklu World Tour, włoski klasyk Strade Bianche odbędzie się 1 sierpnia. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama