W związku z zaistniałą sytuacją teatr działa w Internecie (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-05-28 14:11 | Zmodyfikowano: 2020-05-28 14:01
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Magdalena Drab i Albert Pyśk - kiedyś przede wszystkim Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, teraz już także Wrocław. Albert jest już aktorem Teatru Muzycznego Capitol. Magda zapewne pisze nowe sztuki. Fragment jej dramatu 'Patoformy' właśnie zrealizował Wrocławski Teatr Współczesny jako internetowy Wrocławski Teatr Krótkometrażowy.

Marta Zięba i Oskar Sadowski. Aktorka i reżyser spektaklu, który od 28 maja będzie można zobaczyć w internecie. Słowacki, ale przez pryzmat doświadczeń pandemicznych. Jak czytamy: 'Balladyna' była punktem wyjścia do stworzenia spektaklu o samotności, strachu, obsesji i miłości w czasach globalnej izolacji.

Wspomniany serial krótkometrażowych form wideo-teatralnych Wrocławskiego Teatru Współczesnego zakończy film-spektakl wg sztuki Maliny Prześlugi 'Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi' w reżyserii Mariusza Bąkowskiego, z Pauliną Wosik. Ten duet również dziś z nami.

I chyba największy teraz przebój wśród internetowych seriali: ' W związku z zaistniałą sytuacją', wg scenariusza Zośki Papużanki, z Agnieszką Przepiórską w roli głównej, od pewnego czasu (od 'drugiego sezonu') niejedynej. Serial realizowany w ramach Teatru Łaźnia Nowa. Aktorka u nas.

 

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama