Joanna Chorąża w seniorskim składzie #VolleyWrocław

WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-06-13 07:25
A|A|A

fot. mat. prasowe/ #VolleyWrocław

Praca z młodzieżą to podstawa piramidy szkolenia w #VolleyWrocław. Programy Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk skupiają wokół siebie ponad 1000 młodych adeptek i adeptów siatkówki z rejonu. Oprócz bycia patronem tych projektów, #VolleyWrocław ma także własne drużyny młodzieżowe w kategorii młodziczek, kadetek i juniorek. Co roku młode siatkarki #VolleyWrocław zdobywają medale mistrzostw Dolnego Śląska, by potem z powodzeniem rywalizować w strefie ogólnopolskiej. Drużyna złożona z kadetek i juniorek w tym roku zdobyła tytuł mistrzyń Dolnego Śląska, wygrywając 11 z 12 spotkań w Dolnośląsko-Lubuskiej III Lidze Kobiet.

Nic więc dziwnego, że najzdolniejsze siatkarki z młodzieżowych zespołów są pod czujnym okiem sztabu pierwszej drużyny. Dzięki współpracy pomiędzy drużyną seniorską a młodzieżowymi – możliwe jest opracowanie systemu, w którym najzdolniejsze siatkarki będą miały szansę gry w seniorskim zespole.

W tym roku szansę tę otrzyma z pewnością Joanna Chorąża, która gra na pozycji przyjmującej. W młodzieżówce pełniła rolę kapitan i liderki zespołu. Jest także reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej. Dotychczas największym sukcesem Chorąży jest mistrzostwo Polski młodziczek, które zdobyła rok temu w Giżycku.


 - Bardzo cieszę się z gry w #VolleyWrocław. Gdybym miała podjąć tę decyzję jeszcze raz, to na pewno wybrałabym #VolleyWrocław. Mam wiele wspomnień z gry w biało-zielonych barwach, szczególnie te związane ze zdobywaniem medali czy współpracy z moimi koleżankami z drużyn – powiedziała Joanna Chorąża, przyjmująca #VolleyWrocław.


 - Co roku dołączamy do seniorskiego zespołu najlepsze siatkarki z drużyn młodzieżowych. Tak będzie i w tym roku. Poszerzyliśmy kadrę o miejsca dla najlepszej młodzieży, by miała szansę trenowania z seniorkami. Będzie to z korzyścią dla obu zespołów – i seniorskiego, i młodzieżowego. Cieszę się, że dzisiaj możemy się pochwalić Asią, która wywodzi się z Volleymanii Dolny Śląsk – jednego z naszych priorytetowych projektów. Dziękuję trenerowi Piotrowi Lesińskiemu za znalezienie takiego talentu i pracę, jaką wykonuje w Janowicach Wielkich z młodzieżą – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.


Kadra #VolleyWrocław na sezon 2020/2021 coraz bardziej się krystalizuje. W pełni obsadzona jest pozycja libero, na której zagrają Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek. W drużynie zobaczyć będzie można także: przyjmujące – Natalię Murek, Paulę Słonecką oraz Joannę Chorążę, środkowe – Aleksandrę Gancarz i Karolinę Fedorek oraz rozgrywającą Weronikę Wołodko. Drużynę poprowadzi duet trenerski Wojciech Kurczyński – Dawid Murek.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama