Na wystawę, na koncert, do teatru (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-06-17 19:16 | Zmodyfikowano: 2020-06-17 17:28
A|A|A

DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura

Tydzień temu rozpoczęły się próby do 'Lazarusa', wrześniowej premiery Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Wraca do nas jeden z najważniejszych w historii wrocławskiego teatru reżyser - Jan Klata, a także jeden z najważniejszych aktorów ostatnich kilkunastu lat - Marcin Czarnik. I właśnie z nim dziś rozmowa. Przygotowaliśmy dla artysty również parę audio-niespodzianek.

20 czerwca online odbędzie się teatralne wydarzenie sezonu epidemiczno-sieciowego. Streaming na żywo spektaklu 'Wyjeżdżamy' Nowego Teatru, w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Jak zapowiadają organizatorzy: Udostępnienie granego w czasie rzeczywistym „Wyjeżdżamy” będzie naszym podziękowaniem za ostatnie trudne i pełne wyzwań tygodnie, a zarazem pożegnaniem tego szczególnego sezonu. Czekamy i rozmawiamy o 'Wyjeżdżamy'. Z Andrzejem Chyrą alias Alberto Pinkusem.

Kostas Georgakopulos z Fundacji Avant Art opowie o programie 4. Kongresu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych (17-20 czerwca ONLINE). Kostas jest opiekunem stolika poświęconego kulturze, który zacznie swoją działalność w czwartek o 17. Wszyscy mogą posłuchać, my również tam będziemy.

Dominika Zamara, wrocławianka, mieszkająca od lat we Włoszech. Sopranistka jest jak zawsze aktywna, również w sieci, ale 27 czerwca wystąpi na koncercie z udziałem publiczności w Bazylice w Trzebnicy, Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. Pytamy o program i pandemiczno-artystyczne doświadczenia.

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama