Czy to koniec problemów z wodą? W Sobótce powstanie zupełnie nowa sieć wodociągowa

Aleksander Ogrodnik, mk | Utworzono: 2020-06-21 07:25 | Zmodyfikowano: 2020-06-20 07:25
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedział Radiu Wrocław Burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, gmina podjęła decyzję o budowie zupełnie nowej sieci wodociągowej:

- To będzie zupełnie nowa, od podstaw, inwestycja, która zapewni nam, że wody nie zabraknie. To jest budowanie kręgosłupa. Porządek trzeba było zrobić już dawno temu. Takim momentem, który przeważył o tym, to było kiedy pojawiła się bakteria coli, kiedy praktycznie cała gmina stanęła.

Inwestycja ma objąć budowę zupełnie nowego głównego wodociągu od Świątnik do Sobótki oraz kolejnego zbiornika na wodę na wzgórzu Janosik, a także modernizację stacji pomp i studni.

Tak duże inwestycje pociągają za sobą jednak równie duże wydatki. Jak dowiedziało się Radio Wrocław, Sobótka planuje zaciągnąć w tym celu ponad 13-milionowy kredyt. Burmistrz zapewnienia, że pożyczka ta nie wpłynie na inne inwestycje oraz stabilność gminy:

- Gminy nie byłoby stać na taką inwestycję, gdybyśmy się nie wspomagali środkami zewnętrznymi. To jest około 13 milionów złotych, natomiast bardzo liczymy na to, że nastąpi umorzenie części tej pożyczki. Nie będzie ona wpływać bezpośrednio na funkcjonowanie gminy, nie wyklucza możliwości dalszego rozwoju.

Pożyczka ma być zaciągnięta w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska, który umożliwia umorzenie kredytu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama