MPK chce zmodernizować tramwaje

Piotr Osowicz, WK | Utworzono: 2020-06-29 13:27 | Zmodyfikowano: 2020-06-29 13:27
A|A|A

fot. Piotr Osowicz

MPK podpisało umowę na remont 42 tramwajów za kwotę 135 milionów złotych. Za te prace odpowiedzialne będą dwie firmy, poznański Modertrans i Saatz z Warszawy.

O niektórych ze zmian opowiada Krzysztof Balawejder, prezes MPK:

Pasażerowie powinni też docenić zmiany w środku pojazdów. Pojawią się np ładowarki USB. Zwiększy się też komfort jazdy, która ma być płynniejsza i cichsza. Tabory będą trafiać do wykonawców etapami - maksymalnie po trzy wozy. Roboty nad jednym potrwają trzy miesiące. Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 28 miesięcy.

Jedną z firm, która zajmie się 17 tramwajami marki Skoda będzie warszawski Saatz. Prezes Zarządu tej firmy Jarosław Lazurko zapewnia, że wszystko jest już przygotowane do ich remontu:

Z kolei poznańska firma Modertrans zajmie się w najbliższym czasie przeglądem 25 tramwajów typu WroAs205. Całkowity koszt obu inwestycji to 135 milinów złotych. Osobną umowę podpisano na zmodernizowanie tramwaju Gustaw, który wozi wrocławian od lat 50-tych XX w i jest spora atrakcją turystyczną w mieście  MPK przymierza się też do zakupu 25 nowych tramwajów za 200 milionów złotych.

 

REKLAMA
Reklama