Krzysztof Śmiszek: PO i PiS się nienawidzą, ale nie mogą bez siebie żyć

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-06-30 09:00 | Zmodyfikowano: 2020-06-30 09:04
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. W drugiej turze o fotel głowy państwa powalczą - urzędujący prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę zyskał 43,5% głosów i obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 30,46%.

Czytaj więcej: Dane PKW ze wszystkich obwodów: Duda (43,5%) i Trzaskowski (30,46%) w drugiej turze

Jednym z wielkich przegranych pierwszej tury jest Robert Biedroń z Lewicy, na którego zagłosowało tylko 2,22% wyborców. Skąd tak niskie poparcie? Pytaliśmy w Rozmowie Dnia Radia Wrocław Krzysztofa Śmiszka, posła Lewicy:

Lewica nie wskazuje jeszcze, że poprze Rafała Trzaskowskiego, jednak, jak mówi Krzysztof Śmiszek, na pewno nie zagłosują na Andrzeja Dudę:

Druga tura odbędzie się 12 lipca.

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wyborca
2020-07-01 05:57:43
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
W drugiej turze ponownie zagłosuję na Dudę.
~Salami
2020-07-01 01:20:04
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
Analne
~TO NIE JEST LEWICA
2020-06-30 13:42:59
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 15
Lewica to Piotr Ikonowicz, a nie jakiś Śmiszek.
~franek
2020-06-30 13:20:21
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 4
Poparcie dla Biedornia pokazało tak naprawdę ile osób wspiera ruch LPG i Lewice. Lewica to dziś PiS, który orzadaje pieniadze na prawo i lewo
~////
2020-06-30 12:53:17
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Uwaga emeryci! W programie Trzaskowskiego nie ma ani jednego zdania o 13 i 14 emeryturze! Nie ma też o zerowym PIT dla młodych, czy wyprawce dla uczniów.
~POPiS
2020-06-30 11:28:53
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
to wzajemnie zależny duopol, racja; ale lewica nie jest tu żadną alternatywą, przykro mi panie Śmiszek.
~CO MA WSPÓLNEGO Z LEWICĄ?
2020-06-30 11:27:53
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kompletnie nic! Dlatego przegrali wybory. Nie słyszałem, aby blokowali eksmisje i stawali w obronie wyrzucanych we Wrocławiu lokatorów z ulicy Pomorskiej. Nie pisały o tym media? Oczywiście, że nie, bo rządziła nimi Platforma. Z Kamienicy przy ulicy Pomorskiej i setek kamienic w Warszawie wyrzucano na bruk staruszków. Gdzie była lewica? Na marszu LGBT. Jedyna dziś lewica to Piotr Ikonowicz. Jeszcze jakieś pytania?
~Xia
2020-06-30 10:02:46
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ten pan nie ma nic do zaoferowania Polakom,nie potrafi podać żadnych merytorycznych propozycji i zadać normalnego pytania o gospodarce itp więc najlepiej jak się zajmie sprzedażą np jajek na targu może tu się spełni
~zbynek
2020-06-30 09:50:52
z adresu IP: (94.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dzisiaj kochasz, jutro nienawidzisz, lalalalala
~Grzegorz
2020-06-30 09:28:20
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
Panie Śmiszek, szansę na bycie nową jakością pogrzebaliście bratając się z pogrobowcami PZPR.