Awantura o edukację w gminie Chocianów

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2020-07-01 13:22 | Zmodyfikowano: 2020-07-01 13:24
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

W zwolnionych w ten sposób pomieszczeniach można byłoby uruchomić żłobki i rozbudować przedszkola. Mieszkańcy Szklar protestują. Sandra Foryś - jak większość jej sąsiadów - powiesiła na swojej posesji flagi i transparenty. - Tu jest inaczej niż w "szkole-molochu". Moje dzieci wcześniej uczęszczały do szkoły w Polkowicach, gdzie w klasie było po 25-26 uczniów. Wiadomo jakie jest wtedy podejście nauczycieli: trzeba iść z programem. W tej szkole tak nie jest. Widzę po swoich dzieciach, że jest duża poprawa w nauce. One chcą się uczyć i chcą chodzić do szkoły.


Burmistrz Chocianowa przyznaje, że po zmianie sieci szkół część nauczycieli straci pracę. Chocianów to jedna z najbiedniejszych gmin Dolnego Śląska, a ta decyzja pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy - Bo to będzie około dwóch milionów złotych - dla nas, przy naszym małym budżecie - więcej pieniędzy. Ja patrzę na dobro całej gminy. Jako gospodarz muszę poruszać kwestie trudne. Natomiast obiecałem mieszkańcom szereg różnych inwestycji. Chociażby zniesienie podatku od nieruchomości dla osób fizycznych.

Takie argumenty nie przekonują mieszkańców Szklar Dolnych. Już poprosili o pomoc dolnośląskiego kuratora. Więcej na ten temat w Radiu Wrocław 16:00-18:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Harem Jan Romuald
2020-07-02 07:03:11
z adresu IP: (141.113.xxx.xxx)
Ocena: 14
Panie Janie może pan uprzejmie zaśmiecać jak do tej pory portal chocianowpl swoimi wywodami na żenującym poziomie intelektualnym? Dziękuję uprzejmie.
~Jan
2020-07-02 06:26:23
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -19
nikt szkoly nie likwiduje. Gmina bedzie dowozic raptem 60dzieci z 2 szkol do lepszych placowek min. z basenem i halami sportowymi. Przestańcie męczyć ludzi tym samym ciagle. Sami w gminie nie jestescie. Ta reforma powinna byc zrobiona w latach 90tych to nie mielibysmy 17mln zł kredytu. Bardzo dobre zmiany!!! na ktorych zyskają wszyscy. Nic do was nie dociera.
~Krzysiek
2020-07-02 04:49:09
z adresu IP: (91.236.xxx.xxx)
Ocena: 14
Panie burmistrzu na inwestycję w innych miejscowościach należących do gminy Chocianów niech pan szuka pieniędzy gdzie indziej a nie likwiduje szkoły kosztem dzieci .
~Szklary
2020-07-01 20:51:41
z adresu IP: (37.221.xxx.xxx)
Ocena: 15
Zachęcamy do obejrzenia pięknego filmu o naszej szkole https://youtu.be/xjq2ouOshSc
~Mieszkaniec Szklar Dolnyc
2020-07-01 20:46:14
z adresu IP: (37.221.xxx.xxx)
Ocena: 15
Panie Burmistrzu. W Szklarach Dolnych nie ma Pana wrogów ani przeciwników. Mieszkają tu Pana WYBORCY którzy oczekują spotkania z Panem i wyjaśnienia kwestii reorganizacji. Mimo wielokrotnych zaproszeń w ciągu prawie 2 miesięcy nie znalazł Pan dla nas czasu. Za to wysyła Pan na spotkanie z nami konserwatora, Prezesa czy tam Dyrektora MZGKiM. Co ci ludzie mają wspólnego z oświatą i szkolnictwem??? Dla nas, dla Mieszkańców Szklar Dolnych to oczywisty brak szacunku zarówno ze strony Pana jak i Pańskich urzędników. Powierzyliśmy Panu wyjątkową misję, misję prowadzenia naszej Gminy. Gdzie Pan się podziewa??? Dlaczego nie chce się Pan z nami spotkać i porozmawiać??? Mówi Pan o tym, że jako Burmistrz musi podejmować trudne decyzje. To oczywiste. Jednak Pana funkcja wiąże się również z odpowiadaniem na trudne pytania. Więc kolejny raz - zapraszamy do Szklar Dolnych, oczekujemy merytorycznegi, konstruktywnego dialogu. Z wyrazami szacunku Mieszkaniec Szklar Dolnych.
~Mieszkaniec Szklar Dolnyc
2020-07-01 20:17:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 9
Poraz kolejny zostaliśmy odstawieni na boczny tor przez Burmistrza i Radnych Miejskich z klubu TK2018 - nie znaleźli dla nas czasu bo mieli ważniejsze sprawy na głowie niż jakaś tam wiejska Szkoła, lub znów zasłona dymna Covid-19. Pan Kurator nie miał z tym problemu i przybył do ludzi, których nigdy w życiu na oczy nie widział, brawo, szacun. Jak dziś zostało powiedziane na spotkaniu nic się nie zaoszczędzi na tej reorganizacji, bo kazdy uczeń to jest koszt, a jeśli uczeń zostaje przesiedlony do szkoły w tej samej gminie to koszty z tej szkoły przejdą na tamtą szkołę, więc tak czy inaczej będzie trzeba dopłacać do tej inwestycji - bo pamiętajmy, że uczeń to inwestycja w przyszłość. Więc jedyny zysk jaki Gmina zarobi na tej reorganizacji pochodzić będzie z wynajmu obiektu, lub jego sprzedaży i będzie to zysk jednorazowy, takie jest moje skromne zdanie. Róbcie tak dalej to w zimie będziemy latać w sandałach.
~Nika
2020-07-01 16:21:49
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
Rozbudować przedszkola i żłobki?? Bo akurat widzę, jak z całej gminy ludzie będą przywozic dzieci do Szklar... komu to będzie się opłacało na 5 godzin dziennie! zatrudnić opiekunki... to gdzie te oszczędności??
~Szklary Dolne - mieszkank
2020-07-01 14:16:05
z adresu IP: (141.113.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nie przekonują nas te argumenty bo niema żadnych analiz ile konkretnie na naszej szkole zaoszczędzi włodarz miasta Chocianów. Nie ma konkretnych liczb, wyliczeń,analiz… 2 mln ? Nie wiadomo skąd wzięła się ta kwota... nikt nie wie. Nawet przewodniczący odpisał że nie ma żadnej konkretnej dokumentacji co do kwoty jaka zostanie zaoszczędzona. Więc uchwała na łeb wprowadzona.. a burmistrz ucieka od rozmów. Boi się