Areszt dla mężczyzny, który ranił policjanta podczas interwencji

BT, PAP | Utworzono: 2020-07-21 16:22
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na wrocławskim Psim Polu, ale policja dopiero dziś poinformowała o tej sprawie.

Na terenie ogródków działkowych mężczyzna zaatakował siekierą swojego kolegę, a powodem kłótni była kolizja spowodowana przez agresywnego 37-latka.

Na miejsce wezwano policję; ta zaś zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy ranionemu siekierą mężczyźnie – poinformował we wtorek PAP Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Obrażenia okazały się niegroźne.

37-latek uciekł do jednego z ogródków działkowych i ukrył się w altanie. Nie reagował na wezwania policjantów do poddania się. Funkcjonariusze wybili szybę i weszli do altany. Wówczas jeden z mundurowych został uderzony przez napastnika w głowę ostrym narzędziem. Policjanci obezwładnili 37-latka. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Ranny funkcjonariusz trafił do szpitala, gdzie założono mu szwy.

37-latek po postawieniu zarzutów - m.in. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji – decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama