"Obawiamy się o nasze zdrowie". Mieszkańcy Henrykowa nie chcą masztu 5G

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2020-07-29 12:23 | Zmodyfikowano: 2020-07-29 12:24
A|A|A

fot. Piotr Osowicz

Jednym z argumentów jest to, że obawiają się działania pola i fal elektromagnetycznych na ich zdrowie. -Jesteśmy zdesperowani i będziemy walczyć o usunięcie masztu - zapowiada mówi jedna z mieszkanek wsi Natalia Kasperek:

Zdaniem mieszkańców postawienie masztu jest niezgodne z założeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Argumentów za jego likwidacją jest jednak więcej wylicza Małgorzata Stachura z Rady Sołeckiej Henrykowa:

Mieszkańcy Henrykowa zebrali kilkadziesiąt podpisów pod petycją do wojewody dolnośląskiego o usunięcie masztu. Wsparcie obiecał im burmistrz Ziębic. Z kolei starosta ząbkowicki studzi ich oczekiwania mówiąc, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.  Sprawą szerzej zajmiemy się dziś po godzinie 16.00 w popołudniu zDolnego Śląska.

POSŁUCHAJ MATERIAŁU:

  • Część 1

  • Część 2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Somsiad
2020-07-30 21:29:17
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 2
Do szkoły na fizykę! Anteny mają moc rzędu 50W, a natężenie promieniowania maleje odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości. Ściągnijcie sobie apke Network cell info. Moc nadajnika 10-12 miejsc po przecinku wata!! Komórka którą tak chętnie trzymacie w dloni i przy głowie generuje do 2 Wat! Słońce 1300W na m2. Zwykła żarówka generuje większe promieniowanie. Choćbyście zlikwidowali wszystkie elektryczne urządzenia na ziemi to i tak nie ominie was promieniowanie kosmiczne. Ludzie opamiętajcie się. Szerzycie herezje zamiast się cieszyć że macie blisko nadajnik! Przestańcie powtarzać bzdury. A idąc tym tokiem rozumowania przez wiatraki się kury nie niosą pewnie ;)
~Hellena
2020-07-30 19:09:25
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe czemu nie było protestów jak na wierzy kościelnej były montowane nadajniki, teraz do okola jest nimi oblepiona, wpływa to na jej wygląd i nikt pretensji nie ma.
~Michal
2020-07-30 18:26:12
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oczywiście artykuł tak napisany aby postawić mieszkańców na obraz ciemnogrodu...
~Marek Kramarz
2020-07-30 06:54:13
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 1
To niech ci protestujący oddadzą w proteście komórki. W mieście na każdym wyższym obiekcie mamy maszty i trudno, żyjemy.
~Covid 19
2020-07-30 00:37:17
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 1
.+ 5× LPG oraz ten koleś co to pisze = $mierć
~Darek
2020-07-29 21:47:35
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 4
Panie starosto prosze przestać kłamać w mediach ponieważ moja działka jest w bezpośrednim sąsiedztwie z nadajnikem i żadnego pisma w tej sprawie nie otrzymałem
~Darek
2020-07-29 21:43:56
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co ta onkolog pierniczy ?! Dobro z sieci 5G jest takie ze jak ludzie zaczną chorować na raka to ona będzie miala z tego kasę ! Ot i całe dobro
~Karkonosz
2020-07-29 21:05:35
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: -1
A idzta do diabła z tymi masztami 5g. Od kiedy postawili to w Borowicach i go załączyli PLAY, ja mieszkając od masztu 5 km od tego momentu jego uruchomienia co chwilę mi przerywa zasięg na Orange i internet raz chodzi a raz nie. Wcześniej miałem z tego operatora na full. Po czasie się dowiemy jakie szopki z tego są, jak wzrośnie zachorowalność na raka to właśnie dzięki takim masztom
~Becia
2020-07-29 19:13:49
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -2
500+ się nie boją brać. Z komórek korzystają, a do roboty to ....idą? czy to też się bojo.
~Wolow
2020-07-29 17:00:32
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: -1
A u nas nadajnik są na wieży kościoła
~Jan Kowalski
2020-07-29 13:31:18
z adresu IP: (2.85.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mysle, ze gdyby dzierżawa tego masztu z playa była na polu któregoś protestującego za 3tys/m-c to wszystkie problemy zdrowotne jak ręka odjął