Mistrzostwa Polski kobiet w szachach. Zwycięstwo Majdan, porażka Zawadzkiej

WK, PAP | Utworzono: 2020-08-08 08:20

Klaudia Kulon kontynuuje zwycięską passę w mistrzostwach Polski kobiet w szachach, odbywających się w Ostrowie Wielkopolskim. Liderka z LKS Wrzos Międzyborów pokonała w piątek Jolantę Zawadzką z Polonii Wrocław i powiększyła przewagę nad rywalkami do półtora punktu.

Wczoraj 28-letnia zawodniczka z Koszalina, klasyfikowana na czwartym miejscu w krajowym rankingu, pokonała białymi drugą szachistkę kraju Zawadzką po 52 posunięciach.

W czwartej rundzie los skojarzył cztery najwyżej notowane szachistki kraju, gdyż w innym pojedynku na szczycie spotkały się aktualne kadrowiczki, mające po dwa punkty i plasujące się tuż za Kulon.

Legitymująca się najwyższym rankingiem Monika Soćko, która w 25. starcie w finałowym turnieju walczy o rekordowy dziewiąty tytuł, zremisowała białymi z Kariną Cyfką (numer 3) po 50 ruchach. Obydwie utrzymały medalowe pozycje, ale ich strata do liderki wzrosła do 1,5 punktu.

W innym spotkaniu Joanna Majdan z Wieży Pęgów pokonała Annę Kubicką z Zagłębia Dąbrowa Górnicza.