Jak opiekować się osobą starszą w domu - ruszają warsztaty

Karolina Kurczab, km | Utworzono: 2020-08-09 10:07 | Zmodyfikowano: 2020-08-09 10:08
A|A|A

Fot. Creative Commons 0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi prowadzi zapisy na bezpłatne warsztaty dla nieformalnych opiekunów osób starszych. Szkolenie przybliża problematykę starości i starzenia się organizmu.

Podczas czterogodzinnych warsztatów, prowadzący skupią się na aspekcie praktycznym opieki nad seniorami - opiekunowie dowiedzą się m.in jak rozpoznać pierwsze objawy choroby, jakie stosować metody pielęgnacji czy też jak odpowiednio zaaranżować wnętrze 

- Szkolenie "Jak opiekować się osobą starszą w domu" skierowane jest do osób, najczęściej członków rodzin, sąsiadów czy też przyjaciół, którzy na co dzień wspierają osoby niesamodzielne. Będzie miało aspekt taki typowo praktyczny, ramowy program szkolenia jest bardzo bogaty - tłumaczy Iwona Pawlus z MOPS Złotoryja:

- Nieformalni opiekunowie osób starszych, czyli rodzina, sąsiedzi, bądź przyjaciele dowiedzą się jak na co dzień pomóc osobie starszej choćby w codziennej pielęgnacji, karmieniu, przemieszczaniu się - mówi Sylwia Maliszewska z DOPS we Wrocławiu:

- Szkolenie przybliża problematykę starości i starzenia się organizmu. Jak mogą rozpoznać pierwsze objawy na przykład choroby. Dowiedzą się jakie stosować metody pielęgnacji, diety, jak zaaranżować przestrzeń w domu, by osoba starsza mogła lepiej funkcjonować - tłumaczy Sylwia Maliszewska.

Szkolenie w Złotoryi odbędzie się 24 września, a przeprowadzi je doświadczona pielęgniarka rodzinna. Liczba miejsc jest ograniczona. Współorganizatorem wydarzenia jest Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu, który w ramach wojewódzkiego programu NESTOR przeprowadzi do końca roku podobne warsztaty w jeszcze 19 miejscowościach Dolnego Śląska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama