Modrzejewska w plenerze, koncert Mykietyna, Szaniawski w eterze (AUDIO, WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-08-12 17:00 | Zmodyfikowano: 2020-08-12 17:00
A|A|A

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Teatr w sierpniu nie tylko próbuje, lecz gra! Najpierw 'Człowiek na moście', czyli aktorzy, muzycy, konie, samochody, rowery na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w opowieści inspirowanej życiem Henryka Karlińskiego, a potem plenerowy spektakl w reżyserii nieodżałowanego Lecha Raczaka 'Skarb wdowy Schadenfreude'.

Paweł Mykietyn, kompozytor tak znany i lubiany, że nie tracimy miejsca na prezentacje, przed koncertem. Koncertem wiolonczelowym, który usłyszą melomani w Narodowym Forum Muzyki. Solistą Marcin Zdunik, dyrygentem Bassem Akiki, orkiestrą filharmonicy wrocławscy. Co ciekawe, tuż po koncercie powstanie nagranie na płytę!

SZANIAWSKI FM to cykl kilkunastu podcastów-audycji, które Teatr Szaniawskiego w Wałbrzychu przygotował w ramach Kultury w Sieci. Są już gotowe i czekają na premiery. Nikola Olszak, Tomasz Jękot, Sebastian Majewski napisali scenariusze, artyści i widzowie nagrali, w studiu teatralnym i w plenerze. Przedpremierowy fragment także u nas!

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama