Damian Tront został piłkarzem Miedzi Legnica

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-08-12 07:45

Tront w ekipie z Jastrzębia występował przez niemal całą seniorską karierę, z półroczną przerwą na grę na wypożyczeniu w Nadwiślanie Góra w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. W ubiegłych rozgrywkach Tront był jednym z liderów GKS - zagrał w 31 meczach 1 Ligi, w których zdobył 4 gole i miał 4 asysty. To waleczny piłkarz, który w każdym meczu notował sporo przechwytów. Jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem jeśli chodzi o środek pola - radzi sobie świetnie na pozycjach 6, 8 i 10. Doskonale zna także system gry trenera Jarosława Skrobacza, z którym długo współpracował w Jastrzębiu.

Damian Tront jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Nie sprawiają mu problemu występy na każdej pozycji w środku pola. Na boisku wykonuje ogromną, często niedocenianą robotę w defensywie, pracuje za dwóch czy trzech. Oprócz tego jest to dobry piłkarz pod kątem umiejętności technicznych, potrafi zagrać kluczowe podanie w ofensywie, czy precyzyjnie uderzyć z rzutu wolnego. Ma bardzo dobre wyczucie sytuacji, dzięki czemu notuje wiele przechwytów. Jest bardzo pożytecznym zawodnikiem i na pewno wzmocni rywalizację w środku pola. Chcemy mieć w Miedzi takich piłkarzy, którzy mają charakter do walki i zostawiają na boisku zdrowie i serce. Myślę, że Damian idealnie wpisuje się w tę charakterystykę – zauważa trener Jarosław Skrobacz.

Miedź obserwowała bacznie tego zawodnika od dwóch sezonów, ale dopiero przyjście do klubu trenera Skrobacza umożliwiło jego pozyskanie. Piłkarz trafił do Legnicy na zasadzie transferu definitywnego.

Chcę grać jak najwięcej i pokazać na boisku swoją jakość. Na pewno postać trenera miała dla mnie znaczenie przy wyborze klubu. Kilka lat spędziłem z nim w szatni i doskonale wiem, jaki styl gry preferuje – powiedział Damian Tront po podpisaniu umowy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.