Piłkarze Miedzi Legnica rozpoczęli treningi

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-08-14 07:00
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Pierwszy zespół Miedzi jest już po indywidualnych badaniach wydolnościowych, które pomogą dobrać odpowiednie obciążenia w dalszej części przygotowań do nowego sezonu.

Były to badania ergospirometryczne, wykonywane zaawansowanym urządzeniem, mierzącym około stu parametrów. Przeprowadzone zostały, aby zorientować się na jakim poziomie znajdują się poszczególni piłkarze. Pokażą czy dany zawodnik jest przemęczony lub niedotrenowany oraz jakie ma braki w poszczególnych strefach. Badania zostaną wykorzystane, by zaplanować najbliższy okres treningowy, czyli co mamy robić i z jaką intensywnością. Dzięki nim wyznaczone zostaną indywidualne strefy dla każdego zawodnika. Nawet jeśli pozornie będą robić to samo, to każdy będzie pracował na swoich zakresach tętna i prędkości – mówi dr Bartosz Ochmann z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który przeprowadzał badania.

Po nich zespół rozpoczął treningi typowo piłkarskie. Na pierwszych zajęciach trener Jarosław Skrobacz miał do dyspozycji 23-zawodników. W tej grupie byli m.in. pozyskani niedawno Krzysztof Drzazga, Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek czy Damian Tront.

Pojawiło się sporo nowych zawodników, dlatego wszyscy wzajemnie się poznajemy. Każdy kto pojawia się w nowym środowisku, wykazuje ambicję na najwyższym poziomie. Będziemy chcieli, aby tak pozostało, wydobywając z każdego zawodnika maksimum. Aby nikt nie myślał o tym, że można się oszczędzać, bo kiedy przyjdzie dzień meczowy już takiej możliwości nie będzie. Dlatego nawyki i zaangażowanie muszą być na najwyższym poziomie. Na pewno będziemy tego wymagali i do tego dążyli – zaznacza trener Jarosław Skrobacz.

Pierwszym sprawdzianem formy dla piłkarzy będzie sobotni sparing z Górnikiem Polkowice, który zostanie rozegrany o 11 w Polkowicach.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama