Politechnika Wrocławska zdecydowała o uruchomieniu studiów w formule hybrydowej

el | Utworzono: 2020-08-15 18:45 | Zmodyfikowano: 2020-08-16 01:05
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

– Po analizach i konsultacjach podjęliśmy decyzję o uruchomieniu studiów w semestrze zimowym w formule hybrydowej. Oznacza to, że część zajęć odbywać się będzie stacjonarnie na uczelni – przede wszystkim laboratoria i zajęcia wf., a część będzie prowadzona w formie zdalnej – przede wszystkim wykłady i lektoraty – poinformowali rektor uczelni prof. Cezary Madryas i rektor elekt prof. Arkadiusz Wójs.

Rektorzy podkreślili jednocześnie, że plany zajęć zostaną przygotowane tak, aby kształcenie, zależnie od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, można było łatwo sposób przestawić na całkowicie zdalne.

W przyjętych rozwiązaniach priorytetowo mają zostać potraktowani studenci pierwszych i ostatnich semestrów studiów I i II stopnia oraz doktoranci.

- O formie prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach i latach studiów zdecydują dziekani i to oni będą informować o przyjętych rozwiązaniach, gdyż to władze wydziałów najlepiej znają zarówno potrzeby nauczycieli akademickich, jak i studentów – informuje uczelnia. 

Zarządzenie rektora, regulujące szczegółowo kwestie organizacji pracy i kształcenia na uczelni zostanie opublikowane po ukazaniu się zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na nowy rok akademicki, nie później jednak niż 15 września.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama