TOP5 dolnośląskich schronisk górskich [GŁOSOWANIE]

Filip Marczyński, Karolina Kurczab, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2020-08-21 10:36 | Zmodyfikowano: 2020-08-21 10:58
TOP5 dolnośląskich schronisk górskich [GŁOSOWANIE]  - prw
prw

Codziennie można oddać głos. Zwycięża schronisko, które uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 5 września do godziny 15.30. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane. 

Głosuj i słuchaj TOP5 zawsze w sobotę po 12 00 

Ten plebiscyt już się zakończył

Zygmuntówka 

Zygmuntówka na stoku Rymarza - małe schronisko w Górach Sowich. Z tego miejsca warto wyruszyć na Wielką Sowę - najwyższy szczyt Gór Sowich. No i jeszcze coś na zachętę dla najmłodszych turystów - schroniska od kilku tygodni pilnuje Zygmunt - czarny kociak, który nie gardzi drapaniem za uchem.

Wysoki Kamień 

Wysoki Kamień to miejsce, gdzie realizowane są ludzkie marzenia. Schronisko w miejscu, gdzie stało kiedyś przedwojenne, miejsce  z wyjątkowymi widokami na właściwie cały Dolny Śląsk. Schronisko, gdzie właściciel na własnych plecach wnosi kamienie by zbudować wieżę widokową. Józef Gołba wybrał Wysoki Kamień na miejsce życia i pracy. W Szklarskiej Porębie są dwa Wysokie Kamienie. Jeden to dawny wojskowy obiekt wypoczynkowy Wysoki Kamień, a drugi to odbudowywane schronisko na szczycie o tej samej nazwie.

Odrodzenie 

Na mapie odległość od najbliższego parkingu po polskiej stronie do schroniska "Odrodzenie" - to zaledwie pięć kilometrów. Nie wolno jednak bagatelizować tej odległości. Trasa - prowadząca niebieskim szlakiem - w dwóch miejsca pnie się ostro pod górę. A mimo to co jakiś czas pieszych turystów wyprzedzają rowerzyści. Oczywiście na rowerach wyczynowych - zwykłym składakiem nie da się tam wjechać. Po wejściu na szczyt w samym środku Karkonoszy, przy przełęczy Karkonoskiej najpierw naszym oczom ukazuje się jednak Spindlerowa Bouda. Nasze schronisko wznosi się nieco wyżej - kilkaset metrów obok.

 Jagodna 

Klimatyczne schronisko w samym sercu Gór Bystrzyckich. Stoi w miejscu dawnego, przydrożnego gościńca i oferuje 55 miejsc. Idealna baza wypadowa na pobliską wieżę widokową na Jagodnej. Pobliskie trasy rowerowe ściągają miłośników dwóch kółek, a niedawno wyremontowane drogi - amatorów jazdy na motocyklach. Zimą do schroniska ściągają narciarze biegowi. Są też trasy zjazdowe.     

Strzecha Akademicka 

Od budy pasterskiej, przez dom wczasowy po schronisko PTTK. Strzecha Akademicka położona na wysokości 1258 m. n.p.m w połowie drogi na Śnieżkę jest jednym z najstarszych i największych schronisk górskich w Karkonoszach. Jest obowiązkowym przystankiem każdego turysty. Jedni korzystają z noclegu, drudzy zatrzymują się tu by odpocząć i podziwiać widoki. Powodem dla którego wracają jest przede wszystkim klimat tego miejsca. Zdaniem turystów pomimo licznych, koniecznych renowacji, Strzecha Akademicka wciąż pozostaje niezmienna - drewniana i skrzypiąca, mimo gabarytów przytulna.

Reklama