III Noc Opowiadań Iberyjskich i Strzeliński Festiwal Literacki [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-09-04 20:10 | Zmodyfikowano: 2020-09-04 20:18
A|A|A

W ostatnim programie literackiem naszym gościem był Marcin Kurek, kurator III Nocy Opowiadań Iberyjskich. Już 5 września, w sobotę 2020 r. we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej rozpocznie się teatralno-muzyczno-literackie wydarzenie. Noc Opowiadań Iberyjskich wyreżyseruje Katarzyna Dudzic-Grabińska, która wraz z zaproszonymi aktorami opracuje premierowe, dotychczas niepublikowane po polsku prozy napisane w językach katalońskim, portugalskim i hiszpańskim. Inscenizując adaptowane opowieści, realizatorzy Nocy Opowiadań Iberyjskich postawili sobie za zadanie na kilka godzin przemienić wrocławską księgarnię w scenę emocjonalnej demonstracji, społecznego sprzeciwu i obywatelskiego buntu.

W naszym studiu pojawił się też Tomasz Duszyński, pisarz, a od wczoraj także... dyrektor strzelińskiej biblioteki (gratulujemy!) oraz organizator 3. Strzelińskiego Festiwal Literatury. Kolejna edycja (jak najbardziej stacjonarna) jest zaplanowana na 11-12 września. Wśród gości Krzysztof Skiba, Marta Kisiel
(z premierą „Małe Licho i Lato z diabłem"), Marta Szloser, Alicja Masłowska-Burnos, Mirka Szychowiak, Igor Borkowski, Przemek Semczuk oraz Piotr Hercog w duecie z... Jackiem Antczakiem a także sam pomysłodawca i nasz gość nominowany w tym roku do nagród w trzech festiwalach kryminału.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama