Sensacyjne odkrycie we Wrocławiu. Wydobyli z ziemi znalezisko sprzed kilkuset lat [WIDEO]

Radosław Bugajski, Piotr Czyszkowski, d | Utworzono: 2020-09-10 12:26
A|A|A

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Geodeta
2020-09-14 20:42:01
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 1
A tak zapytam panów w panterkach: czy był tam geodeta i sprawdził, czy przypadkiem nie są to nadal aktualne znaki graniczne? Przypomnę więc waćpanom treść art 277 kodeksu karnego: Kto znaki graniczne niszczy, uszkadza, usuwa, przesuwa lub czyni niewidocznymi albo fałszywie wystawia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto mam pytanie, czy konserwator wyraził zgodę na usuniecie zabytkowych znaków granicznych, a jeśli tak to czy zlecił geodecie określenie współrzędnych tych punktów, a by w przyszłości przeprowadzić badania świadków (podcentrów) znaków granicznych. - Chyba raczej nie! Wygląda to na zwykły wandalizm (jeżeli nie przestępstwo) podstarzałych chłopaków w krótkich porteczkach.
~Baron
2020-09-13 07:21:27
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pytanie do Panów, którzy wykopali słupki. Czy ich położenie zostało dokładnie odzwierciedlone na mapie, czy zostały tak sobie tylko zabrane?
~Pati
2020-09-12 07:56:13
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: -1
Skąd wiadomo że ktoś to już znalazł kilkaset lat temu
~Hmm...
2020-09-11 21:17:00
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
To w XVIII w. Wrocław był na "W". Raczej już wtedy łacina wymierarła. Pewnie te cyfry mają inne znaczenie ????
~Aryek
2020-09-11 16:32:10
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jakies słupki odkopali głupki. Ot caly komentarz.
~Lion
2020-09-11 05:23:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dobra inicjatywa. Zbyt chodliwe są takie elementy piaskowca na czarnym rynku. Postawi się repliki i wszyscy będą zadowoleni
~Czerny
2020-09-10 23:17:29
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
No i nie B-Breslau tylko W!
~Oborygen
2020-09-10 22:51:17
z adresu IP: (80.42.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sytuacja, przypomina mi troche zbieranie kamieni z całej okolicy przez nowo przeprowadzonego sasiada, dobre kilkanascie lat temu. Spore kamieni lezaly we lesie, na krawedzi pola i na łace pewnie z kilkadziesiat a moze i kilkaset lat, a człowiek z mozołem postanowil zrobic sobie kolekcje w swoim ogrodzie, co to za czasy i jacy to ludzie???
~Siwy
2020-09-10 22:21:04
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -2
BRAWO..
~Wieśniak
2020-09-10 22:12:55
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
Stał 500 lat i banda durni w panterkach wykopała. Generalnie takie rzeczy pozostawia się in situ w miejscu gdzie znaleziono. Ewentualnie tabliczka informacyjna. W Sudetach sporo takich się zachowało.
~Tzn
2020-09-10 21:56:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Proponuję wyeksplorować kilka elewacji co bardziej efektownych wrocławskich budynków, a pozyskany materiał zabytkowy złożyć w jakimś muzeum a przy okazji pozachwycać się sobą przed kamerami????
~Nysy
2020-09-10 21:32:33
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo !!! mam nadzieję, że te miejsca oznaczono współrzędnymi i zostaną skonfrontowane z mapami z tamtego okresu.
~////
2020-09-10 20:12:07
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
W Lesie Osobowickim są ruiny osady sprzed 3000 lat.
~Jusif
2020-09-10 20:07:49
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 3
Też się dziwię, że je stamtąd zabrano. Z rozbrajającą szczerością powiedzieli, że nie wiedzą co jest pod liśćmi. Żadnych badań w okolicy nie zrobili tylko 300-letnie słupki hop do muzeum. Może są faktycznie cenne i unikatowe i niech będą w muzeum eksponowane (którym i kiedy proszę o info). Tu można repliki postawić, no i koniecznie badania zrobić !
~Wrc
2020-09-10 17:50:42
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: 4
Co za cyrk słupki stał tyle lat moze nie kazdyn wrocławiak o nich wiedział ale kto interesuje sie historia wrocławia o nich słyszał lub widział a teraz wielkie kino ze słupki sie znalazły co za cyrk bez sensu zabierac je z tego miejsca
~Piotr
2020-09-10 16:35:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Te słupki były zbyt łakomym kąskiem na czarnym rynku, żeby tak je zostawić w lesie... teraz będą mogły cieszyć oko Wrocławian, zamiast znaleźć się gdzieś w ogródku.
~Rutus
2020-09-10 16:34:10
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szacun panowie pasjonaci nie przestępcy
~MR.YODA
2020-09-10 15:15:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
DWie wojny przetrwal to teraz trzeba ruszać?
~John
2020-09-10 14:34:42
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 2
A może te słupki powinny tam zostać bo właśnie oznaczają granice
~Cycek
2020-09-10 14:05:39
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 5
Po co go ruszali, jeśli stał w tym miejscu tyle lat. Konserwator zabytków dał na to zgodę?
~Dzawor
2020-09-10 13:19:34
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo WGP!!! :)
~Mariusz
2020-09-10 13:16:33
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 3
Brawo.. Mialem szczęście uczestniczyć w tym wydarzeniu.