Krótka austriacka przygoda Huberta Hurkacza

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-09-10 18:10 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 13:14

Niemiec w światowym rankingu zajmuje 337. miejsce i do turnieju głównego musiał przebijać się przez kwalifikacje. Hurkacz w rankingu jest 33., jednak nie potrafił sobie poradzić ze znacznie niżej notowanym rywalem. Pierwszego seta przegrał gładko w zaledwie 29 minut. W drugiej partii gra była wyrównana do stanu 3:3. Następnie Niemiec wygrał dwa gemy z rzędu, a serwując na zwycięstwo wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Hurkacz był jedynym Polakiem w obsadzie turnieju w Kitzbuehel. Zgłosił się również do debla, w którym gra w parze z reprezentującym Kazachstan Aleksandrem Bublikiem. Przegrali jednak swój pierwszy mecz.

Austriacka impreza ATP inauguruje część sezonu na ziemnej nawierzchni w Europie, która z powodu pandemii koronawirusa została przełożona z późnej wiosny na wczesną jesień. Najważniejszą impreza na tej właśnie nawierzchni będzie wielkoszlemowy French Open, który rozpocznie się 27 września.