Pieśni Liczyrzepy

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2020-09-11 13:21
A|A|A

fot. materiały organizatora

W Karkonoszach, w skalnym pałacu w środku Śnieżki od tysięcy lat żyje mściwy, ale i dobroduszny Duch Gór. Ci, którzy go zobaczyli na swojej drodze do końca życia nie zapomną tego spotkania. Liczyrzepa – psotnik, kawalarz - wypychał swoim ofiarom torby końskim łajnem, a gdy te w końcu odkryły podstęp i starały się wyrzucić wątpliwy prezent, zmieniał go nagle w złoto. Karkonosz – surowo karał za każdy występek. Rzepiór – niósł po biednym ludziom pomoc. Pan Jan – z ziół z jego ogrodu leczyli się ludzie w całych Karkonoszach, gdy tylko poprosili go o radę. Riphen-Zabel, Skarbnik, Krkonoš, Rybecal, Rübezahl i jeszcze tysiąc imion ma władca gór, naszych gór.

To wcale nie są bajki dla dzieci! „Pieśni Liczyrzepy" to 4 teledyski wideo i animacje do cyklu utworów na baryton i kwartet smyczkowy.

Tekst do pieśni, napisany przez Magdalenę Mrozińską, oparty jest na legendach Johanna Praetoriusa, Johanna Karla Musäusa oraz Carla Hauptmanna. Muzykę skomponował Adam Potera, student katowickiej Akademii Muzycznej, zaśpiewał Przemysław Piskozub - baryton, a zagrał Messages Quartet - kwartet smyczkowy znany szeroko na polskiej scenie muzycznej w składzie: Małgorzata Wasiucionek – skrzypce I, Oriana Masternak - skrzypce II, Maria Shetty - altówka i Beata Urbanek-Kalinowska - wiolonczela. Głosu użyczył Mateusz Grabowski.

TOŻSAMOŚĆ (premiera 19.09) – Głównym bohaterem jest nie kto inny jak Duch Gór w formie nowoczesnej lalki teatralnej. Liczyrzepa wyrusza w metafizyczną wędrówkę po Karkonoszach w celu zrozumienia samego siebie. Animacja lalki: Patrycja Bukowczan, Mateusz Brodowski, Zdjęcia: Bartłomiej Puch.

PIEŚŃ O GŁUPCU (premiera 26.09) – Komiksowy mural, który jest historią pewnego głupca, który na swej drodze spotkał Ducha Gór. Street art stworzony przez BIOSME_x_BROCKIego.

BURZA (premiera 3.10) – Video-performance, w którym występują aktorzy Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze oraz studenci i absolwenci wrocławskiej Akademii Teatralnej. Rzepiór nikomu nie odpuści. Koncept: Mateusz Brodowski i Przemysław Piskozub , reżyseria Mateusz Brodowski, Zdjęcia: Bartłomiej Puch.

POGRZEB I KRÓL (premiera 10.10) - Zjawiskowa animacja stworzona przez studentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Julię Fukiet. Umarł król, niech żyje król!

Odcinki pojawiać się będą na www.facebook.com/spizarnia.fan i www.spizarniafan.pl. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama