Prokuratura prowadzi postępowanie ws. zakażeń koronawirusem w dyspozytorni pogotowia

PAP, GN | Utworzono: 2020-09-15 11:13
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk poinformowała we wtorek, że 31 sierpnia złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zakażeniami wirusem SARS-Cov-2 w dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

"Podjęto w tej sprawie czynności sprawdzające mające na celu zweryfikowanie informacji objętych zawiadomieniem oraz ustalenie czy doszło do popełnienia przestępstwa" - powiedziała prok. Pilarczyk. Prokuratura nie informuje na razie kto złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, ani czego ono szczegółowo dotyczy.

Pod koniec sierpnia służby prasowe Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego poinformowały o 13 zakażeniach w dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej. Podano wówczas, że kolejnych 20 dyspozytorów skierowano do kwarantanny, a "dyspozytornia pogotowia funkcjonuje normalnie, ale w ograniczonym składzie osobowym".

Według ustaleń programu Uwaga TVN, część pracowników dyspozytorni zarzuca dyrekcji pogotowia zaniedbania, które miały doprowadzić do masowego zakażenia. Zaniedbania polegać miały – według anonimowych wypowiedzi pracowników dyspozytorni – m.in. na braku izolacji osób, które pracował lub miały kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama