7. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 2020-09-15 15:25 | Zmodyfikowano: 2020-09-15 15:27
A|A|A

fot. mat. prasowe

Uroczyście informujemy, że tegorocznym zwycięzcą wybranym przez jury w składzie: Natalia Grzeszczyk – RMF Classic, Bożena Mazowiecka – Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Marlena Justyńska – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Jan Tomków – Telewizja Regionalna TVT ze Zgorzelca, Henryk Izydorczyk – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Artur Skrzęta – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych (przewodniczący jury) został kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa. Za zdobycie pierwszego miejsca Królowie Łgarzy otrzymali Nagrodę Główną w wysokości 3500 zł ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, nagrodę rzeczową w postaci statuetki Kozła autorstwa Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie finansowe za „Balladę o buciku” w wysokości 500 zł ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia otrzymała grupa On On On z Warszawy.
Wyróżnienie finansowe w wysokości 1000 zł otrzymał Szymon Łątkowski z Poznania. Nagrodę Publiczności w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, Telewizję Regionalną TVT ze Zgorzelca oraz Bogatyński Ośrodek Kultury i statuetkę „Szczupłego Andrzeja” autorstwa Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego zdobył kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa.
W konkursie na Tekst Satyryczny jury w składzie: Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Zdzisław Justyński, Łukasz Szwed, Stanisław Zygmunt, postanowiło, iż tytuł Księcia Łgarzy 2020, nagrodę finansową w wysokości 1500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, statuetkę „Złotego Kosy 2020” autorstwa Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymuje Maciej Kwiatkowski z Krakowa za tekst „W Zębodłubie”. Dwie II nagrody ex eaquo ufundowane przez Stowarzyszenie Małych Form Satyrycznych w wysokości 750 zł trafiły do Agaty Biłas za tekst „Metoda”, oraz Marcina Królikowskiego za tekst „Kogucik czy kurka”. 37 Finał Turnieju Małych Form Satyrycznych tradycyjnie reżyserował i poprowadził Artur Andrus a gwiazdą tegorocznej imprezy był Zbigniew Zamachowski, obchodzący w tym roku 40-lecie pracy artystycznej. Wykonał program artystyczny występując w duecie z pianistą Romanem Hudaszkiem. Już 37 raz Bogatynia stała się polską stolicą uśmiechu i dobrego humoru, goszcząc na deskach Bogatyńskiego Ośrodka Kultury najlepszych satyryków z całej Polski. Gratulujemy wszystkim laureatom imprezy i serdecznie dziękujemy publiczności za przybycie i wspólną zabawę.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama