Piłkarze Chrobrego przegrali z Radomiakiem

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-09-17 07:45
A|A|A

Przed meczem mówiono, że Radomiak będzie jak na razie najbardziej wymagającym rywalem w lidze i to się szybko potwierdziło. Goście przycisnęli i nie pozwolili Chrobremu na częste wejścia na swoją połową, choć to gospodarze - przede wszystkim cierpliwie stopujący zapędy zespołu trenera Dariusza Banasika - jako pierwsi oddali groźne uderzenie. W 9 minucie po przejęciu piłki zza pola karnego przymierzył Damian Kowalczyk, ale przeszła ona tuż obok bramki.

Z czasem jednak ofensywna inicjatywa Radomiaka przyniosła mu efekt. W 21 minucie po płaskim dograniu z prawej strony uderzeniem z pierwszej piłki Kacpra Bieszczada pokonał Karol Angielski.
Prawa strona okazała się groźna w wykonaniu przeciwnika, bo po chwili w podobnej sytuacji Karol Angielski nie trafił w światło bramki.

Chrobry przycisnął w końcówce. Wtedy próbowali Damian Kowalczyk i głową Oliver Praznovsky, ale w obu przypadkach bramkarz rywali nie został zaskoczony.

Chrobry świetnie wyszedł z szatni po przerwie. W 48 minucie po dośrodkowaniu rywale wybili piłkę, ale dopadł do niej Michał Ilków-Gołąb i pięknym uderzeniem zza pola karnego doprowadził do remisu.

Mecz zaczął się na nowo i to było widać po drużynie trenera Ivana Djurdjevicia. W 66 minucie przed bardzo dobrą szansą po dokładnym przyjęciu trudnej piłki stanął starający się wyjść sam na sam Marcel Ziemann, lecz przymierzył obok bramki. 120 sekund później po akcji, której pęd nadał na boku Patryk Bryła, w ostatniej chwili przyblokowano strzelającego Maksymiliana Baneszewskiego.

Ostatnie 20 minut to sporo nerwów i zarzutów w stronę sędziów. Posypały się też kartki. Dwie otrzymał wchodzący kilkanaście minut wcześniej Mikołaj Lebedyński, który na boisku spędził tylko 17 minut. Wydawało się, że mimo tego tak grający Chrobry utrzyma remis. Niestety, w 80 minucie za faul w polu karnym kolejną kartką ukarano Jarosława Ratajczaka, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Leandro.

Chrobry Głogów - Radomiak 1:2 (0:1)

Ilków-Gołąb 48 - Angielski 21, Leandro 80 (k)

Chrobry: Bieszczad - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Ratajczak, Banaszewski, Cywka, Kolenc (57 Ziemann), Bryła (78 Machaj), Mandrysz (78 Michalec), Kowalczyk (57 Lebedyński).

RADOMIAK: Kochalski - Świdzikowski, Kozak (71 Kvocera), Lewandowski (62 Poliński), Leandro, Jakubik, Cichocki, Angielski (89 Sokoł), Bogusz (88 Banasiak), Gąska (62 Kaput), Karwot.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama