Sztuka w RWK: W w Dizajnie, Iza Chamczyk w Entropii, MIASTOmovie i Bauhaus w MA [PODKASTY]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-10-08 14:08 | Zmodyfikowano: 2020-10-08 15:02
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Od 9 października we wrocławskiej galerii BWA Dizajn oglądać będzie można wystawę poświęconą wrocławskiej literze W. Wydarzenie będzie okazją do prześledzenia różnorodności projektowania i wykorzystania tej wrocławskiej litery na przykładzie ponad 70 projektów. Na "Wspólne dobro: W" zapraszały Iwona Kałuża i Kalina Zatorska.


W czwartek 8 października, w Galerii Entropia rozpocznie się „zahibernowana" od kilku pandemicznych miesięcy wystawa Izabeli Chamczyk "Seriously salty / nowe materializacje". Znana malarka i performerka wprowadził nas w temat pięknie abstrakcyjnych form oraz konkretnych gadżetów czy artefaktów naszej cywilizacji pochłanianych i ponownie przyswajanych przez żywioł natury. Rozmowę zaczyna jednak wspókuratorka Alicja Jodko.


Na zorganizowanej przy okazji 8. MIASTOmovie, odnoszącej się do filmu "Noc" Michelangelo Antonioniego ekspozycji w Muzeum Architektury podążamy śladami bohaterów Lidii i Giovanniego oglądając, w innej niż filmowa, perspektywie mijane przez nich budynki, z których większość powstała na przełomie lat 50-tych i 60-tych. O ekspozycji "Noc w Mediolanie" porozmawiałem z Aleksandrą Czupkiewicz.


Na koniec pozostajemy w Muzeum Architektury. W piątek 9 października rozpoczyna się tam "Cały świat to Bauhaus" - wystawa prezentująca różnorodne i frapujące aspekty twórczości i życia Bauhausu. O wrocławskich wątkach dotyczących tej dużej ekspozycji zawierającej zdjęcia, prace na papierze, modele, dokumenty, filmy, teksty oraz obiekty opowiedział Jerzy Ilkosz.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama