W Jaworzynie Śląskiej ruszył kolejny weekend pod parą

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2020-10-17 11:20 | Zmodyfikowano: 2020-10-17 11:20
W Jaworzynie Śląskiej ruszył kolejny weekend pod parą - fot. archiwum radiowroclaw.pl/ B. Szarafin
fot. archiwum radiowroclaw.pl/ B. Szarafin

Po długiej przerwie, na lokalne szlaki kolejowe wyjedzie "tekatka" (parowóz TKt48-18) należąca do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. W niedzielę będzie można zobaczyć pociąg na malowniczej linii nr 286, a nawet się nim przejechać - zachęca Katarzyna Szczerbińska Tercjak z Muzeum Kolejnictwa.

W sobotę z kolei oprócz zwiedzania muzeum można m.in podglądać przygotowania lokomotywy parowej do takiej trasy - dodaje Katarzyna Szczerbińska Tercjak:

Trasa parowozowa liczy około kilometra i ulokowana jest na bocznicy muzeum. Tymczasem w niedzielę pociąg specjalny Antracyt ruszy z Jaworzyny Śląskiej do Kłodzka, przez Wałbrzych Główny i Nową Rudę. Będzie można przejechać się także na krótszych odcinkach, pomiędzy poszczególnymi stacjami. W rozkładzie przewidziano dodatkowy przejazd na trasie Kłodzko - Nowa Ruda - Kłodzko. Pociągi specjalne cieszą się dużą popularnością. Jedni wybierają przejazd w zabytkowych wagonach, inni z aparatami będą czekać przy licznych mostach, wiaduktach i tunelach na szlaku z Wałbrzycha do Kłodzka, by uchwycić przejeżdżający parowóz. Cały przejazd odbywa się w reżimie sanitarnym. Szczegóły oraz rozkład jazdy można znaleźć na stronach muzeum.

ZOBACZ: Podróż historycznym parowozem. Tym razem "Hilbert" i "Smok" wyjeżdżają na tory

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.