Notowanie 6

Małgorzata Majeran-Kokott | Utworzono: 2019-05-25 10:42 | Zmodyfikowano: 2019-05-25 10:42
A|A|A

25 maja zaprasza zespół Niespodzianka z Tomaszowa Bolesławieckiego na " Majowy Ludowy Zawrót Głowy".Impreza odbędzie się w sali Wiejskiego Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim od godziny 15.00

To druga edycja imprezy, która odbyła się w 2018 roku z okazji obchodów 20-lecia istnienia zespołu folklorystycznego „Niespodzianka” z Tomaszowa Bolesławieckiego. Zespół „Niespodzianka” założony w 1998 roku kultywuje tradycje polskie i terenów byłej Jugosławii i ukraińskich. Wykonuje pieśni patriotyczno - religijne, pastorałki i kolędy. Kierownikiem zespołu niezmiennie od 20 lat jest Pani Weronika Wilczyńska.

Koncert „Majowy Ludowy Zawrót Głowy” był również spotkaniem integracyjno-kulturalnym, związanym z przybyciem na ziemie Dolnego Śląska ludności z terenów kresów wschodnich, ziemi bukowińskiej i bośniackiej. Celem koncertu było przypomnienie historii przyjazdu i powrotu do Polski na ziemie zachodnie mieszkańców. Koncert miał na celu wspomnienie pionierów zamieszkujących te tereny oraz przekazanie wiedzy z tym związanej dzieciom, młodzieży i osobom młodszym nie pamiętającym tych wydarzeń. Koncert oprócz wspomnień ma na celu poprzez zaproszone zespoły folklorystyczne i zespół „NIESPODZIANKA” z Tomaszowa Bolesławieckiego zaprezentowanie tradycji muzycznych przywiezionych z terenów, które są kultywowane przez wybrane zespoły. Zespół „NIESPODZIANKA” przedstawił jako gospodarz imprezy mini recital swoich utworów, w tym kultywowane przez zespół pieśni bośniackie i polskie.

Punktacja łączna

1. Radośni z Wróblowic 948
2. Agawa z Kudowy Zdroju 626
3. Uciecho-Wianki z Uciechowa 288
4. Koniczynki z Miłoradzic 126
5. Szymanowianie z Szymanowa 108

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama