Inkasował pieniądze, ale nie wysyłał przedmiotów. Teraz grozi mu 8 lat więzienia

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-11-20 11:40
Inkasował pieniądze, ale nie wysyłał przedmiotów. Teraz grozi mu 8 lat więzienia - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie przebywał poszukiwany mężczyzna. Legniczanin był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie spodziewał się, że jego anonimowość internetowa zostanie rozpracowana przez mundurowych Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Policjanci ustalili, że 27-latek wystawiał różne przedmioty na internetowych aukcjach, takie jak telefony komórkowe czy usługi remontowe. Następnie po przyjęciu pieniędzy od kupujących na wskazany rachunek bankowy nie przekazywał im żadnych rzeczy, ani nie zwracał środków pieniężnych. Wartość strat jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 4 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w internecie. Podczas pandemii większość z nas spędza dużo czasu przed komputerami kupując lub sprzedając różnego rodzaju przedmioty w internecie. Pamiętaj, że oszuści nie mają wolnego i nieustannie modyfikują swoje działania, aby wyłudzić pieniądze. Nikomu nie podawaj żadnych danych do kont bankowych, informacji z karty płatniczej, kredytowej czy kodu BLIK.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.