Regionalne Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują o wsparcie

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2020-11-27 14:26 | Zmodyfikowano: 2020-11-27 14:36
A|A|A

fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Jawor

Okazuje się, że o tej porze roku Toz-y najwięcej środków pozostawiają w gabinetach weterynaryjnych. O szczegółach Wioletta Kostyszyn prezes lubińskiego oddziału TOZ:

- Utrzymujemy się tutaj jedynie z datków ludzi, a zimą jest to właśnie najtrudniejszy okres dla zwierząt i dla nas też. No strasznie dużo zwierząt choruje, kocie katary, przeziębienia, zapalenia oskrzeli. Potrzebują leków, są to też bardzo kosztowne zabiegi.

Jak tłumaczy Bożena Sawczuk rzeczniczka jaworskiego przytuliska - każdy może w tym trudnym czasie wesprzeć działania TOZ-ów zostając Świętym Mikołajem.

- Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do akcji "Zostań Świętym Mikołajem" dla bezdomnego psiaka z przytuliska, bo każdy psiak marzy o czymś wyjątkowym, czymś tylko dla niego. A skąd Mikołaj wie, co kupić? Otrzymuje list od każdego bezdomnego pieska, a piszą w ich imieniu nasi wolontariusze.

Listy napisane w imieniu czworonogów są udostępnione na stronach internetowych oddziałów Towarzystw Opieki nad Zwierzętami. Wystarczy w komentarzu zgłosić chęć udziału w akcji, wybrać czworonoga, a gotowe prezenty przekazać wolontariuszom.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama