Top 16 tenisistek stołowych – dwie zawodniczki z Wrocławia na podium

PP/PAP | Utworzono: 2020-12-14 09:30
A|A|A

fot. Facebook/Anna Węgrzyn

W ćwierćfinale odpadła kolejna z zawodniczek wrocławskiego klubu - aktualna i trzykrotna z rzędu mistrzyni Polski w grze pojedynczej - Natalia Bajor, która uległa 2:4 swojej klubowej koleżance Katarzynie Węgrzyn. W tej fazie z turniejem pożegnała się także srebrna medalista ostatniego krajowego czempionatu Paulina Krzysiek, która przegrała 1:4 z Katarzyną Grzybowską-Franc (Asterm Dojlidy Białystok).

W pozostałych pojedynkach Anna Węgrzyn pokonała 4:0 Agatę Zakrzewską (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg), a reprezentująca barwy czeskiego Stavoimpeksu Hodonin Partyka 4:2 indywidualną brązową medalistkę mistrzostw Polski Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk).

W półfinale Partyka zwyciężyła Grzybowską-Franc, z którą przez wiele lat tworzyła deblową parę, a w pojedynku bliźniaczek Węgrzyn lepsza, także 4:2, okazała się Anna.

W spotkaniu finałowym górą była pochodząca z Gdańska 31-letnia Partyka. Wielokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich wyraźnie wygrała trzy pierwsze sety, jednak młodsza o 12 lat Anna Węgrzyn nie złożyła broni. Mistrzyni Europy juniorek w singlu rozstrzygnęła na swoją korzyść dwie kolejne partie 11:5, ale w szóstym secie Partyka zwyciężyła 11:7 i ostatecznie triumfowała 4:2.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju Top 16 Katarzyna Węgrzyn wygrała z Grzybowską-Franc 4:3.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama